Muğla 'Anadolu Masal Evi' açıldı

Muğla 'Anadolu Masal Evi' açıldı
Eklenme : 26.03.2021 17:35:00
Görüntülenme: 1981

Anadolu'nun kültür ögelerini masal atölyelerinde öğrencilerle buluşturan ve Muğla'da ilk olma özelliğine sahip Muğla Masal Evi Şemsiana Anaokulu bünyesinde açıldı.

Menteşe Şemsiana Anaokulu bünyesinde oluşturulan ve Anadolu motifleriyle hazırlanan Muğla Anadolu Masal Evi, Menteşe ilçesindeki öğretmen ve öğrencileri atölyelerinde ağırlamaya başladı.

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ile UNESCO Türkiye Milli Komisyonu iş birliğinde yürütülmekte olan Anadolu Masalları projesi kapsamında 81 ilde masal evleri kuruluyor.

Bu proje ile Anadolu masallarının yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılması amaçlanıyor. Muğla Masal Evleri, ebru, dokuma, el sanatları, masal, müzik, Anadolu çocuk oyunları, halk oyunu ve etkinlik atölye çalışmalarıyla, okul öncesi ve ilkokul 1. ve 2. sınıf öğrencilerine hizmet vermeye başladı.

Çeyiz sandıkları masal evine taşındı

Masal Evi Atölyelerinin çocuklarımızın Anadolu'nun kültürel değerlerini öğrenip hayal güçlerini geliştirdiğini vurgulayan Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre "Muğla Masal Evinin hazırlamasında Anadolu'nun geçmişten günümüze kültürel değerlerini kullandık. Geçmişten günümüze gelen çeşitli kültürel ögeler, çeyiz sandıklarından çıkartılarak masal evi atölyelerinde yerini aldı. Öğrencilerimiz, masal evinde yaptıkları atölye çalışmaları ile Anadolu'nun kültür ögelerini tanıyacak, geçmişini ve kültürünü masallarla öğrenecekler. Masal evlerini ilimiz genelinde yaygınlaştıracağız" dedi.

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

En çok arananlar

Powered by BilgiSoft