MSKÜ Muğla Meslek Yüksek Okulu başarı çıtasını yükseltti

MSKÜ Muğla Meslek Yüksek Okulu başarı çıtasını yükseltti
Eklenme : 11.11.2021 12:23:00
Görüntülenme: 1116Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Muğla Meslek Yüksek Okuluna ait bölümler devlet üniversiteleri taban puanları sıralamasında ilk 10 arasında girme başarısı gösterdi. Muğla Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Gökhan Ayazlar, elde edilen başarıda eğitim kalitesinin yanında hocalarımızın özverisi, üniversitenin sunduğu imkanlar ve kentin dinamiğinin büyük etkisi olduğunu söyledi.

Kadir Tamer

Muğla Meslek Yüksekokulu'nun 12 bölümde 18 programı ile 4 bin 500 öğrencinin öğrenim gördüğünü kaydeden Doç. Dr. Gökhan Ayazlar, "Muğla Meslek Yüksek Okulu tercih edilen bir yüksekokul. Yüksekokulumuzun yaklaşık 33 yıllık bir tarihi var. Elde edilen başarı akademik birikimin bir yansımasıdır. Bu başarıda eğitim kalitesinin yanında hocalarımızın özverisi, üniversitenin sunduğu imkanlar ve kentin dinamiğinin büyük bir etkisi var. Türkiye genelinde bulunan yaklaşık 207 üniversite arasında okulumuzun tercih edilmesi önemli. Bizim için guru verici bir durum" diye konuştu.

Taban puanı sıralamasında ilk 10'da

Muğla Meslek Yüksek Okuluna ait bölümlerin 2020-2021 eğitim öğretim yılında devlet üniversiteleri taban puanları sıralamasında ilk 10 arasında girme başarısı hakkında bilgi veren Doç. Dr. Gökhan Ayazlar, "Okulumuz Türkiye genelinde üniversiteler arasında tercih edilme oranında program sayısı ile başarı elde etti. Bu yıl bin 200 öğrencimiz okulumuza yeni kayıt yaptırdı. 2020-2021 devlet üniversiteleri program taban puanları sıralamasında Muğla Meslek Yüksek Okulu Aşçılık İkinci Öğretim ile İç Mekan Tasarımı taban puanı sıralamasında birinci sırada yer aldı. Sosyal Hizmetler ikinci sırada, Alternatif Enerji kaynakları Teknolojisi, Radyo ve Televizyon Teknolojisi üçüncü, Turizm ve Otel İşletmeciliği İkinci öğretim dördüncü, Çocuk Gelişimi İkinci Öğretim, Yerel Yönetimler İkinci Öğretim ve Dış Ticaret İkinci Öğretim beşinci, Aşçılık, Dış Ticaret altıncı, Turizm ve Seyahat Hizmetleri İkinci Öğretim, Yerel Yönetimler, yedinci, Turizm ve Seyahat Hizmetleri, Pazarlama, Kimya Teknolojisi sekizinci, Turizm ve Otel İşletmeciliği, Basım ve Yayın Teknolojileri dokuzuncu, Bilgisayar Programcılığı İkinci Öğretim onuncu sırada yer aldı" dedi.

TÜBİTAK'tan 7 projeye destek

TÜBİTAK'ın ilk defa bu yıl Meslek Yüksekokullarının hazırladığı projelere destek vermeye başladığını kaydeden Doç. Dr. Gökhan Ayazlar, "TÜBİTAK 2209 A projelerine Muğla Meslek Yüksek Okulu tarafından 10 proje ile başvurduk. Bu projelerden 7'si TÜBİTAK destek görme hakkını kazandı. Böylece Muğla Meslek Yüksekokulu olarak finansal kaynak ve akademik anlamda da bir başarıya imza atmış olduk. Özellikle öğrencilerimizin proje hazırlığındaki heyecanlarına ortak olduk. Bu heyecanı görmek bizi mutlu ediyor. Çünkü Meslek Yüksekokulu olarak ara eleman yetiştirmenin yanında proje üretmek ve topluma katkı sağlayan fikirlerle yolumuza devam ettiğimizi görüyoruz" diye konuştu.

 

 

 

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft