Mor Pedal Kadın Bisiklet Derneği'nden Ula Belediye Başkanına ziyaret

Mor Pedal Kadın Bisiklet Derneği'nden Ula Belediye Başkanına ziyaret
Eklenme : 6.04.2021 13:48:00
Görüntülenme: 1708

Mor Pedal Kadın Bisiklet Derneği Ula Belediye Başkanı Özay Türkler'i makamında ziyaret etti.

Kadir Tamer

Ziyarette Mor Pedal Kadın Bisiklet Derneği tarafından 'Hadin Sürüverem Gari' projesi kapsamında Eylül ayında bu yıl dördüncüsü gerçekleştirmesi planlanan Mor Pedal Bisiklet Festivalinde yapılması planlanan çalışmalar ele alındı.

Ula Belediye Başkanı Özay Türkler ile gerçekleşen görüşmeden olumlu sonuçlar aldıklarını kaydeden Mor Pedal Kadın Bisiklet Derneği Başkanı Yasemin Duygulu, "Kadınlarımızın bisiklet ile sosyalleşmelerini sağlamak amacıyla 'Hadin Sürüverem Gari' projesini hayata geçirmiştik. Proje kapsamında bu yıl Mor Pedal Bisiklet Festivalinin dördüncüsünü Eylül ayında gerçekleştireceğiz. Festivalle ilgili olarak belediye başkanımızdan destek istemek için bir araya geldik. Kendisine teşekkür ediyorum. Bize her konuda yardımcı olacağı sözünü verdi. Yaptığımız görüşmede festival rotasının bir gününü Ula'ya ayırdık. Başkanımızda bunu önemsediğini söyledi. Ayrıca derneğimiz tarafından kadınlarımızın bisiklet kullanması amacıyla başlattığımız eğitimlerimiz var. Başkanımızda bu eğitimlere Ula'dan kadınların katılmasını sağlamak amacıyla ücretsiz servis sözünü aldık. Başkanımızın yakın ilgisinden mutlu olduk" dedi.

Görüşmenin ardından Mor Pedal Kadın Bisiklet Derneği üyeleri ve Ula Belediye Başkanı Özay Türkler birlikte Ula şehir merkezinde bisiklet turu gerçekleştirdiler.

 

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft