Milli güreşçilerden Ömer İlman'a ziyaret

Milli güreşçilerden Ömer İlman'a ziyaret
Eklenme : 27.04.2021 12:17:00
Görüntülenme: 4033

Milli Takıma seçilen Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Milas Mehmet Güçlü Sporcu Eğitim Merkezi sporcuları ve antrenörleri İl Müdürü Ömer İlman'a ziyaret ettiler.

Avrupa ve Dünya Şampiyonaları Milli Takım Kadrosu Belirleme Seçmelerinde dereceye girerek Milli Takım kadrosuna seçilen sporcular ve antrenörleri, Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman'ı makamında ziyaret ettiler.

Türkiye Güreş Federasyonu tarafından Antalya'nın Kemer İlçesinde 11-18 Nisan tarihlerinde düzenlenen U15 Milli Takım Güreş Seçmelerinde Mert Çelik 80 kilogramda ve Abdulbaki Doğru 48 kilogramda şampiyon, İlhan Aldı ise 67 kilogramda üçüncü olarak Milli Takım kadrosuna seçilmişlerdi. Sporcular, Milas Mehmet Güçlü Sporcu Eğitim Merkezi Müdürü olan ve aynı zamanda Dünya ve Avrupa Şampiyonu eski milli güreşçi Bünyamin Emik, Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü antrenörleri Abdullah Aldemir, Ayhan Deniz, Mustafa Boylu ve (eski milli güreşçi) Onur Bozan eşliğinde, İlman'ı ziyaret ederek desteklerinden dolayı teşekkür ettiler.

Milli Takım kadrosuna seçilen güreşçileri makamında tebrik eden Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, "Sporcularımızın başarıları bizi çok gururlandırdı. Pandemi döneminde olmamıza rağmen tam kapasiteye yakın bir şekilde eğitime devam eden Milas Mehmet Güçlü Sporcu Eğitim Merkezi şampiyon Güreşçilerin yetiştiği ilimiz ve ülkemiz için büyük öneme sahip bir tesisimizdir. Geçen hafta Avrupa şampiyonu olan Muğlalı Milli Güreşçimiz Süleyman Atlı, Milas Güreş Eğitim Merkezimizden yetişmiştir. Geçtiğimiz aylarda Eğitim Merkezimizde iyileştirme çalışmaları yapmıştık. Tuvaletlerden banyolara, ders çalışma salonlarını, antrenman salonlarından yemekhaneye kadar çatısı dâhil olmak üzere merkezin fiziki şartlarını yeniledik.  Fitnes salonu malzemeleri, yatak takımları, bazalar, dinlenme salonlarında koltukların yenilenmesi play station, satranç, masa tenisi gibi etkinlik alanları ile geleceğin pehlivanları için Eğitim Merkezimizi modern hale getirdik. Eğitim Merkezimiz Ülkemize altın madalyalar kazandırmış çok değerli 4 güreş antrenörümüzün gözetiminde 6'sı hâlihazırda birçok dalda şampiyonluğu bulunan milli sporculardan oluşan 39 sporcu ile çalışmalarına devam etmektedir. Bununla birlikte Yatağan, Köyceğiz, Fethiye ve Seydikemer ilçelerindeki Spor Salonlarımızda antrenörlerimiz eşliğinde güreş antrenmanlarımız devam ediyor. 11-18 Nisan tarihlerinde Antalya'nın Kemer ilçesinde yapılan Mili Takım seçmelerine katılan sporcularımızdan üçü milli takımımıza seçilmiş, birçok sporcumuz da sınırda kalmıştır. Seçmelere katılan Sporcularımızı ve Antrenörlerimizi tebrik ediyorum. Sporcularımıza Milli Takımda başarılar diliyorum" dedi.

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft