Gültekin Akça

Gültekin Akça

Görüş

Milletin Cumhurbaşkanı

Eklenme : 15.01.2021 00:00:00
Görüntülenme: 821

Türk siyasetinde uzun zamandır, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşmaları üzerinden tartışmalar yaşanmaktadır. Kılıçdaroğlu, dün uyuşturucu kaçakçısından vergi alınsın derken bugün de Sayın Cumhurbaşkanımız için sözde cumhurbaşkanı ifadesini kullanmıştır.

Sözde, kelime olarak "gerçekte olmayan, öyle sanılan, öyle geçinen" anlamına gelmektedir.

Siyasette önemli olan;

"Ne konuştuğun değil nasıl konuştuğundur".

"Neyi konuşacağını bilmen kadar, neyi konuşmayacağını" da bilmendir.

Aslında aynı konuyu farklı kişiler, farklı sözlerle ifade edebilirler. Bazılarının ifadeleri karşı tarafı hiçbir şekilde rahatsız etmez iken, bazılarının ifadeleri karşı tarafı kırabilir. Kısacası, söz sanattır.

Başbakanlar hükümetin başkanı iken cumhurbaşkanları devletin başkanıdır. Devletin başıdır. Bu sebeple de, cumhurbaşkanlarına gerek anayasa ve gerekse yasalarla özel koruma getirilmiştir.

Türkiye'de cumhurbaşkanlarını uzun süre meclis seçerken yapılan halk oylaması sonrasında cumhurbaşkanlarını halk seçmeye başlamıştır. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan da, halk tarafından doğrudan seçilen ilk cumhurbaşkanı olmuştur.

Türkiye'de dünden bugüne, görev yapmış birçok cumhurbaşkanımız ve başbakanımız bulunmaktadır. Bazıları yaptıkları ile toplumda/halkta karşılık bulmuşken, bazıları ise unutulup gitmişlerdir. Ülkemizin kurucusu ilk cumhurbaşkanımız Atatürk, tartışmasız her kesin ortak paydası ve Türk toplumunun tartışmasız lideridir. Rahmetli Menderes, döneminde yaptığı icraatları ile her kesin rahmetle ve minnetle yad ettiği bir başbakanımızdır. Bunun yanında rahmetli Özal da döneminde bazen tartışılmasına rağmen bugün halkın saygı duyduğu ve iyilik ve rahmetle andığı bir lider olmuştur.

Bugün özellikle de köylerdeki birçok evde Atatürk, Menderes ve Özal resimlerini görebilirsiniz. Esasen halkın bu tutumu, bu liderlerin toplumda bugün de karşılığının olduğu ve saygı duyuldukları anlamına gelmektedir. Aslında cumhurbaşkanı seçilmek, başbakan seçilmek sadece kağıt üzerinde değil, gönüllerde olur. İşte bu liderler gibi Recep Tayyip Erdoğan da gönüllerin lideri ve cumhurbaşkanıdır.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın gerek başbakanlığı ve gerekse cumhurbaşkanlığı döneminde ülkemize çok önemli katkıları olmuş ve olmaktadır. Ak Parti'yi kurarken "Her Şey Türkiye İçin" demiş, 03 Kasım 2002'de iktidar olduğunda da "Hiç bir şey eskisi gibi olmayacak" demiştir. Cumhurbaşkanımız Türkiye'de birçok ezberi bozmuş ve bozmaktadır.

Bugün, yapılan tüm kamuoyu araştırmalarında, "Yaşanan sıkıntılardan sizi kim kurtarır" sorusuna halkın çok büyük bir kısmı "Recep Tayyip Erdoğan" cevabının veriyorsa;

Bu aslında;

Cumhurbaşkanımız'a sözde cumhurbaşkanı diyenlere en güzel cevaptır. Zira, Recep Tayyip Erdoğan sözde değil, gerçek ve Türk Milletinin gönlündeki cumhurbaşkanıdır.


{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

En çok arananlar

Powered by BilgiSoft