MHP Muğla il kongresi 25 Ekim'de yapılacak

MHP Muğla il kongresi 25 Ekim'de yapılacak
Eklenme : 6.10.2020 15:28:00
Görüntülenme: 4062

MHP Muğla İl Kongresinin 25 Ekim tarihinde yapılacağı açıklandı. MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz, "Belirleyeceğimiz kadrolarımız hemşerilerimizden aldığımız güçle 'istiklal için birlik, istiklal için dirlik hedefine adım adım ilerleyecektir" dedi.

İl Kongresi hakkında açıklamada bulunan Mehmet Korkmaz, "Türk Milleti'nin yükselişi adına yürüttüğümüz siyasi mücadelede kongrelerimiz, dava arkadaşlarımızın faaliyetlerimizi, azmimizi ve çalışkanlığımızı gönül kantarında tarttığı özel günlerdir. Bu anlamda Milliyetçi Ülkücü hareketin mensupları olarak bu milletin hizmetkarı olmak adına çıktığımız bu yolda istiklal için birlik, istiklal için dirlik, kazanan Türkiye olacak inancı ile, 15 Ağustos 2020 tarihinde Ortaca ilçemizde başlatmış olduğumuz kongrelerimizi delegelerimizin yoğun katılımları ile 26 Eylül Datça'da gerçekleştirdiğimiz kongre ile bitirdik. Milliyetçi Hareket Partisi 51 yıllık mazisiyle Türk siyaset hayatında damgası olan bir parti aynı zamanda Türkiye Cumhuriyetinin varlık sebebidir. Kongrelerimizi bu gaye ile gerçekleştirerek, Türk Milletine hizmet yolunda mücadele edecek kadrolarımı belirledik" dedi.

Korkmaz açıklamasına şöyle devam etti:

"İlçe kongrelerimizin ardından gerekli görev dağılımlarını yapan teşkilatlarımız, yeni yönetimleriyle birlikte faaliyetlerine başladı. Hemşerilerimizin yaşadıkları yöredeki teşkilatlarımızda yer almak istemeleri, gösterdikleri yoğun ilgi ve alaka partimiz ve bizler adına gurur verici bir durum haline gelmiştir. Emanete hassasiyet, parti politikalarına riayet ve davaya sadakat konularında gösterilen duruş neticesinde İlçe başkanlarımız ile 14 Mart 2021 MHP 13. Büyük Olağan kongresine adım adım gidiyoruz. Büyük bir mutluluk ile ifade etmeliyim ki 13. Olağan Kongre sürecinde Muğla'daki ülküdaşlarımız, kırgınlığa ve küskünlüğe meydan vermeksizin birlik-beraberlik görüntüsü ortaya koymuş, milletimize ve partimize katkılarda bulunmak için irade göstermiştir. Karşılaşmış olduğumuz bu tablo ve ülküdaşlarımızın iradesi neticesinde, ülkücü duruşun istikameti doğrultusunda büyük bir inanç ve heyecan ile gerçekleştireceğimiz il kongresinde sunacağımız listemiz, şehrimize ve hareketimize dair gönüllerin bir yansıması olarak görülecek ve her kesimden takdir alacaktır. Kongre vesilesi ile oluşacak yönetimimiz; büyük bir özveri ve mücadele azmiyle örnek olup Muğla'da Ülkücü Hareketin başarısı için çalışacaktır. Belirleyeceğimiz kadrolarımız hemşerilerimizden aldığımız güçle '' İstiklal için birlik, İstiklal için dirlik hedefine adım adım ilerleyecektir. Bu vesile ile 25 Ekim Pazar günü Menteşe Spor Salonunda erçekleştireceğimiz İl kongremizin Muğlamıza ve Milliyetçi Ülkücü Harekete hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Covid- 19 salgını nedeniyle yurt genelindeki tedbirler kapsamında kongre alanına sadece delege ve görevlilerin alınacağını belirtiyor, hemşerilerimizin ve ülküdaşlarımızın anlayışına sığınıyoruz."

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

En çok arananlar

Powered by BilgiSoft