Metin Ergun ölüm kavşağını meclise taşıdı

Metin Ergun ölüm kavşağını meclise taşıdı
Eklenme : 10.11.2020 16:17:00
Görüntülenme: 3332

İYİ Parti Muğla Milletvekili Metun Ergun, halk arasında ölüm kavşağı olarak bilinen Ula ilçesine bağlı Çıtlık Mahallesi'nde bulunan Gökova-Köyceğiz Karayolu ile ilgili olarak meclise soru önergesi verdi.

Ergun ölüm yolu ilgili olarak Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun cevaplandırması amacıyla meclise 3 maddelik önerge verdi.

Ergun meclise verdiği soru önergesinde, Muğla'nın Ula ilçesine bağlı Çıtlık Mahallesi'nde bulunan 400-03K.K. numaralı Gökova-Köyceğiz Karayolu'nda sürekli olarak trafik kazaları meydana geldiğini kaydetti. Ergun açıklamasında bu kazaların tamamına yakını maddi hasarlı kazalar iken, meydana gelen ölümlü kazalarda şimdiye kadar 27 vatandaşımız hayatlarını kaybettiğini kaydetti.

Ergun açıklamasına şöyle devam etti:

"Bu bölgede yaşayan vatandaşlarımız, söz konusu yol üzerindeki kavşakta bundan sonra ortaya çıkacak kaza risklerinin minimize edilebilmesi ve insanların tehlikesiz bir şekilde karşıdan karşıya geçebilmeleri için alt geçit yapılmasını talep etmektedirler. Bu sebeple, şimdiye kadar ilgili kurumlara çok sayıda başvuru yapılmış olmasına rağmen talepleri hala karşılanmamıştır.  Şimdiye kadar yaptıkları başvurular dikkate alınmayan Çıtlık Mahallesinde ikamet eden vatandaşlarımız, alt geçit taleplerini imza kampanyasına dönüştürmüş ve başta CİMER olmak üzere, Karayolları Genel Müdürlüğü, Muğla Valiliği, Ula Kaymakamlığı ve Karayolları Şube Müdürlüğü'ne iletmişlerdir."

Metin Ergun'un Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun cevaplandırması amacıyla meclise 3 maddelik önerge şu sorulardan oluşuyor:

"Bakanlığınız tarafından, Çıtlık Mahallesi'nde bulunan 400-03K.K numaralı Gökova-Köyceğiz Karayolu üzerindeki kavşağa alt geçit yapmak gibi bir çalışma veya proje var mıdır? Eğer böyle bir çalışma veya proje var ise hangi tarih aralığında başlanması ve bitirilmesi planlanmaktadır? Böyle bir çalışma yoksa, söz konusu kavşakta meydana gelen kazaların bundan sonra da yaşanmaması için Bakanlığınızın alternatif bir çalışması var mıdır?"

 

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft