MESEM irtibat bürosu açıldı

MESEM irtibat bürosu açıldı
Eklenme : 11.01.2022 13:02:00
Görüntülenme: 933

Millî Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında imzalanan "Mesleki ve Teknik Eğitim İş Birliği Protokolü" kapsamında, ülke genelinde hayata geçirilen 255 mesleki eğitim merkezi irtibat bürosundan biri olan Menteşe Sanayi Sitesi MESEM İrtibat Bürosunun açılışı gerçekleştirildi.

Ülke genelinde eş zamanlı olarak yapılan irtibat bürosunun açılış törenine; İl Milli Eğitim Müdür Vekili Hasan Arslan, Muğla Oto Tamir Kaporta, Bobinaj Elektrik ve Tamircileri Odası Başkanı Selçuk Arslan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ferman Akbulut, Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kömürcü, Menteşe MESEM Müdürü Musa Eroğlu, meslek lisesi yöneticileri, MESEM öğrencileri katıldı.

Kurdele kesiminin ardından, Menteşe Sanayi Sitesi MESEM İrtibat Bürosunun toplantı salonunda gerçekleştirilen görüşmede, meslek liseleri ile işletmelerin bağlarının güçlendirilmesi konusunda yapılacak çalışmalar değerlendirildi. MUTSO Başkanı Mustafa Ercan'ın da yer aldığı toplantıda, organize sanayi bölgelerindeki mesleki eğitim merkezlerinin yaygınlaştırılması, bu okulların işletmeler ile iş birliğinin güçlendirilmesi, mesleki eğitime erişim kapasitelerinin artırılması, mezunların istihdam imkânlarının artırılarak ülkemiz üretim gücüne katkı sağlanması amaçlandığı belirtildi.

Mesleki eğitim merkezlerinin kapasitesini ve erişilebilirliğini artırma amacıyla açılışı gerçekleştirilen Menteşe MESEM İrtibat Bürosu, mesleki ve teknik Anadolu liseleri, mesleki eğitim merkezleri ile organize sanayi bölgelerinde ve sanayi sitelerinde bulunan işletmeler arasında köprü görevi görecek. Sanayi Bölgesi'nde çalışanların mesleki eğitime ulaşımı sağlanarak eğitim-sektör-istihdam iş birliği oluşturulmasına ve işletmelerin nitelikli iş gücü ihtiyaçlarının karşılanmasına katkı sunacak.

 

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

En çok arananlar

Powered by BilgiSoft