Menteşe Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Alev Öztürk oldu

Menteşe Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Alev Öztürk oldu
Eklenme : 15.11.2021 12:12:00
Görüntülenme: 563

Menteşe Kent Konseyi Kadın Meclisi seçimli olağan genel kurulu Pazar günü Konakaltı İskender Alper Kültür Merkezinde yapıldı.

Menteşe Kent Konseyi Başkanı Nuran Aldan'ın açılış konuşmasıyla başlayan genel kurul, Menteşe Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Dilek Bulut'un 2019-2021 yılları faaliyet raporunu sunmasıyla devam etti.


Sunumun ardından yeni dönem Başkan ve Yürütme Kurulu üyelerinin seçimine geçildi. Başkanlığa tek aday olan eski Yürütme Kurulu üyesi ve Muğla Barosu Avukatlarından Av. Alev Öztürk seçildi. Yürütme Kurulu üyeliklerine Dilek Gedik, Görkem Karataş, Gözde Baktemur, Özlem Dinçer, Meryem Merve Uysal, Betül Erdoğan, Ceren Ezgi Tekiner seçildi.


Yeni seçilen Menteşe Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Av. Alev Öztürk yaptığı konuşmada, "Kadın meclisi de içinde bulunduğum kadın mücadelesinin bir parçasıdır. Kadına yönelik şiddettin çözümünün kadına yönelik ayrımcılığın ortadan kaldırılarak toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanmasından kadının güçlendirilmesinden geçtiğini hepimiz çok iyi biliyoruz. Bu nedenle toplumsal cinsiyet temelli politikalar üretmek ve bu politikalara dâhil olmamız gerektiğini de çok iyi biliyoruz. Kadınlar olarak kentimizde, üretim, iş, siyaset, sanat alanlarında söz sahibi olmak, kent ve kadın sorunları konularında politikalar üretmek, bilinç yaratmak, gerek sokakta, gerek eğitimde, gerek sağlıkta, ekonomide, hukukta kentte cinsiyet ayrımcılığına dayalı yer alan her türlü uygulamaya karşı hep birlikte mücadele etmek, kadınların kentsel yaşama katılımlarını sağlamak, kadına yönelik şiddetle mücadele etmek ve Menteşe'de, korkusuzca eşit ve özgür, bağımsız yaşamak için mücadele etmek için buradayız. Hepimizin tek hedefi Menteşe'nin kadın dostu bir kent olmasıdır. Bunun için her zaman olduğu gibi hep birlikte mücadele edeceğiz. Toplumsal cinsiyet eşitliği sağlanana kadar bu mücadeleden vazgeçmeyeceğiz. Yaşasın kadınlar yaşasın kadın mücadelemiz" dedi.

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft