Menteşe'de vatandaşı bezdiren akıllı kavşak için düğmeye basıldı

Menteşe'de vatandaşı bezdiren akıllı kavşak için düğmeye basıldı
Eklenme : 21.06.2022 15:00:00
Görüntülenme: 619

Muğla AK Parti Milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan "Muğla-Denizli-Marmaris  Farklı Seviyeli Kavşak" ile ilgili proje hazırlandığını bildirdi.

Milletvekilleri Demir ve  Gökcan yaptıkları açıklamada, Muğla'nın bütün ihtiyaç ve yatırımlarını yakından takip ettiklerini belirterek, "kavşakta yaşanan  sorunu da çözüyoruz"  dedi.

Muğla'nın Menteşe İlçesinde özellikle yaz aylarında  trafikte sıkıntılar yaşanan "Muğla -Denizli-Marmaris Akıllı Kavşağı" ilgili sıkıntıları Ulaştırma ve Altyapı Bakanı  Adil Karaismailoğlu'na ilettiklerini belirten Milletvekilleri Demir ve Gökcan yeni bir proje hazırlandığını ve çalışmalara başlandığını bildirdi.

AK Parti Muğla Milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan şu bilgilere yer verdi.

Sayın Bakanımızın talimatları sonrasında, "Muğla-Denizli-Marmaris  Farklı Seviyeli Kavşak" çalışması için jeolojik etüt amaçlı sondaj çalışmasına başlandı. Proje çalışmalarına esas jeolojik etüt amaçlı sondaj çalışması devam ediyor. Bu proje ile Marmaris'ten gelen trafik ile çevre yolundan gelen trafik farklı seviyeli kavşakla birbirine bağlanacak olup, bu sayede kavşaktaki trafik sıkışıklığı ortadan kalkacak. Kavşaktaki dönüşün üzerinde 156 metrelik bir köprü yer alacak.  Bu köprü sayesinde trafikte yaşanan sıkıntı ortadan kalkacak. Araçların bir bölümü köprüyü, bir bölümü ise köprünün altında yer alan akıllı kavşağı kullanacak. Çalışmalara ihale süreci sonrasında başlanacak.  Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu'na hemşehrilerimiz adına teşekkür ediyoruz. Muğlalı hemşerilerimize hayırlı olsun."

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft