Marmaris'te Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri iki suç örgütüne yönelik operasyon düzenledi.

Marmaris'te Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri iki suç örgütüne yönelik operasyon düzenledi.
Eklenme : 16.06.2020 12:44:00
Görüntülenme: 1414

Muğla Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen operasyonda Marmaris'te kumar oynatarak vatandaşları borçlandıran, tefecilik yapan ve zorla senet imzalattıran iki ayrı suç örgütü düzenlenen operasyon ile çökertildi. Operasyon kapsamında 20 şüpheli gözaltına alındı. 


Edinilen bilgiye göre, KOM ekipleri tarafından yapılan istihbarı çalışmalarda Marmaris İlçesi'nde bazı kişilerin kumar oynatarak vatandaşları borçlandırdığı ve zorla senet imzalattırıldığı bilgileri üzerine çalışma başlatıldı. Yapılan istihbarı çalışmalarda iki ayrı suç örgütünün Marmaris'te kumar oynattığı, borçlandırdığı kişilere yüksek faiz ile para verdikleri ve zorla senet imzalattıkları tespit edildi. İki suç örgütü ile bağlantıları bulunan şüphelilerin deşifrelerinin tamamlanmasının ardından Marmaris'te sabah saatlerinde aş zamanlı operasyon gerçekleştirildi.  

250 polis katıldı

Marmaris'te gerçekleşen eş zamanlı operasyon KOM Şube Müdürlüğü ve Marmaris KOM Şube Müdürlüğü ekiplerinin yanı sıra, Özel Harekat ve Çevik Kuvvet ekibi olmak üzere 250 polisin katılımı ile gerçekleşti. Operasyon esnasında havadan polis helikopteri ve drone ile operasyon ekiplerine destek verildi.

20 şüpheli gözaltına alındı

Operasyon kapsamında suç örgütü ile bağlantısı bulunduğu tespit edilen M.B., A.B., F.B., M.E.B., C.K. B.K., E.K., S.Y., S.D., E.K., V.B., F.B., C.Ö., A.G., V.D., F.G., M.G., S.G., A.A.Y., B.G olmak üzere toplam 20 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.

20 şüphelinin ev ve işyerlerinde uyuşturucu madde arama köpeklerinin de katıldığı aramalar sonucunda kılıç, pala, çelik çubuk gibi çok sayıda kesici ve delici alet, çok sayıda üçüncü şahıslara ait senet, borç ilişkisini gösteren ajandalar ile suçtan elde edildiği değerlendirilen nakit para, hileli zar ve oyun kağıtları ile değişik türlerde narkotik maddeler ele geçirildi. 

Operasyon kapsamında gözaltına alınan şüphelilerin ifadelerinin alınmasına başlanıldığı öğrenildi. İfade işlemlerinin tamamlanmasının ardından şüpheliler hakim karşısına çıkarılmak üzere adliyeye sevk edilecek.

 


YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft