Hüseyin Kocabıyık

Hüseyin Kocabıyık

GÖLGE ADAM
Hüseyin Kocabıyık ve diğer yazarlarımızın gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin

Kurban Bayramında Muğla sahilleri doldu taştı

Eklenme : 19.07.2021 00:00:00
Görüntülenme: 1079

Sevgili okurlarım, Kurban Bayramı nedeniyle Muğla sahilleri vatandaşlar tarafından dolup taştı. Corona virüsten dolayı 1 yıldan fazla Muğla ve ilçelerinde sessizlik vardı. Bayramın gelmesi ile birlikte izinlerinde serbest olmasıyla Muğla'mızda Marmaris, Datça, Bodrum, Fethiye ve diğer küçük sahiller vatandaşlar tarafından akına uğradı. Bilhassa Bodrum'da yaklaşık 1 milyondan fazla insanın olduğu söylenirken, Bodrum başta olmak üzere diğer sahil kesimlerinde insanlar soluğu deniz kenarında almaya başlamışlar.

Sevgili okurlarım, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, "Muğla il genelinde bulunan turistik bölgelere gelmek isteyenler öncelikle rezervasyon yaptırmadan gelmesinler. Aksi takdirde yatacak yer bulamadıkları gibi yeme içmede de zorluk çekebilirler. Vatandaşımızın rahatlığı için böyle söylüyorum" diye konuştu.

Sevgili okurlarım Kurban Bayramında Muğla ve ilçeleri hareketli günler yaşıyor. Ve böylelikle esnafında yüzü gülmüş oldu. Çünkü tatilcilerin bol para bırakmaları da gözden kaçmadı. Muğla'mız diğer illere nazaran denizin, oksijenin bol olduğu bir il olması nedeniyle tercih edilen bir tatil merkezi haline gelmiştir. Böylede olduğu için yurdun dört bir yanından Muğla'nın Marmaris, Bodrum, Datça, Fethiye ve ormanlık alanları insanlarla dolup taşmakta. Buda Muğla'mızı tanıtmakta ayrı bir güzellik oluyor. Son olarak söylemek istediğim, vatandaşların kestirmek istedikleri kurbanları eş ve dostlarına yine ayrıca da en önemlisi fakir fukaraya verdiklerinde sevap alırlar diyorum. Bu vesileyle tüm Müslümanların Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum sevgili okurlarım.

 

{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft