Köyceğiz Belediyesi Durgunsu Kano Bahar Kupası Yarışları sona erdi

Köyceğiz Belediyesi Durgunsu Kano Bahar Kupası Yarışları sona erdi
Eklenme : 5.04.2021 13:39:00
Görüntülenme: 4275

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce organize edilen Türkiye Kano Federasyonu 2021 yılı faaliyet programında yer alan "Köyceğiz Belediyesi Durgunsu Kano Bahar Kupası" yarışları 02-04 Nisan  tarihleri arasında Köyceğiz Su Sporları Kamp Eğitim Merkezinde yapıldı.

Haber Merkezi

"Köyceğiz Belediyesi Durgunsu Bahar Kupası" yarışlarına 12 İlden 25 kulüp ve 170 sporcu katıldı. Yarışlar K ve C Sınıfında Minikler,  Yıldızlar, Gençler ve Büyükler kategorilerinde Kadınlar ve Erkekler olmak üzere dört kategoride 1000 metre, 500 metre ve 200 metre olarak gerçekleşti.

Muğla Kulüplerinden Köyceğiz Belediye Spor Kulübü Sporcusu C1 1000 metre ve 500 metre Yıldız Erkeklerde Faruk Topçu üçüncü, Muğla Gençlik ve Spor Kulübü Sporcularından K1 1000 metre ve 500 metre Minik Erkeklerde Andaç Acar ikinci, Rahmi Kaan Karahan üçüncü olurken K1 1000 metre ve 500 metre Minik Kadınlarda ise Ada Toprak ikinci olarak dereceye girdi.

Dereceye giren sporcular madalya ve kupalarını Muğla Milletvekili Burak Erbay, Köyceğiz Kaymakamı Erdinç Dolu, Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan, Kano Federasyon Başkanı Alper Cavit Kabakçı, Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, Köyceğiz Belediye Spor Kulübü Başkanı Nadi Pirci ve Köyceğiz Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Kaleli'den aldılar.

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman yaptığı açıklamada "İlimiz tarihiyle, doğasıyla ve kültürüyle her türlü sporun yıl boyunca yapılabileceği Türkiye'nin ve Dünya'nın nadir bölgelerinden birisidir. İlimiz su sporları konusunda çok önemli bir yere sahiptir. Su Sporlarında Muğla'nın daha iyi yerlere gelmesi için çalışmalarımız devam etmektedir. Turizmin Spor organizasyonları yoluyla yılın tümüne yayılmasını hedefliyoruz. Bugün Köyceğiz Su Sporları Merkezimiz çok çekişmeli ve güzel yarışlara sahne oldu. Ben bu vesileyle yarışlara katılan takımları ve sporcuları tebrik eder ve spora destekleri için Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan'a ve bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft