Kötekli'ye polis noktası için protokol imzalandı

Kötekli'ye polis noktası için protokol imzalandı
Eklenme : 11.01.2022 15:54:00
Görüntülenme: 596

Muğla'nın Menteşe ilçesi Kötekli Mahallesi'nde karakol tahsisi için Menteşe Kaymakamı Mehmet Eriş ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek arasında protokol imzalandı.

Muhittin Direk

Hizmetin daha etkin yürütülebilmesi ve yaşanacak olaylara daha hızlı müdahale edebilmek amacıyla Muğla Marmaris Yolu üzeri Kötekli girişi, Sıtkı Koçman Caddesi üzerinde bulunan üniversiteye ait olan Coğrafi Bilgi, Uzaktan Algılama ve Araştırma Merkezi olarak kullanılan bina karakol olarak tahsis edildi.

Protokol töreninde konuşan Menteşe Kaymakamı Mehmet Eriş; "Kötekli Mahallesinde yaşanan bir takım olumsuzlukların giderilmesi açısından özellikle yerleşen vatandaşlarımız olsun çok yoğun yaşayan öğrencilerimiz adına güvenliğin sağlanması amacıyla bir dizi çalışma içerisindeydik. Sağ olsun rektör hocamız büyük bir özveriyle kendi yerlerinden bir yeri boşaltarak bizleri polis noktası olarak tahsis etti. Muğla adına Menteşe ilçemiz adına öğrencilerimiz adına çok teşekkür ediyorum. Göstermiş olduğu yakın işbirliği ile bu polis kontrol noktası vatandaşlarımız ve öğrencilerimiz adına olumlu etkilerini göreceğimize inanıyorum" dedi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek ise, "Öğrencilerimizin emniyetinin sağlanması için sahadayız. Sayın valimizin talimatlarıyla başlayan emniyeti artırmak için güvenliğimizi oluşturmak için bünyemizde bulunan 200 metre karelik yeri sayın kaymakamımızla yapılan protokolle tahsis ettik. Umuyorum güvenlik güçlerimizle birlikte Kötekli'de hoş olmayan durumların ortadan kalkacağına inanıyoruz" dedi.

Konuşmaların ardından hazırlanan protokol Menteşe Kaymakamı Mehmet Eriş ve üniversite Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek arasında imzalandı.

 

 

 

 

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft