Hüseyin Kocabıyık

Hüseyin Kocabıyık

GÖLGE ADAM
Hüseyin Kocabıyık ve diğer yazarlarımızın gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin

Kazaları ancak Vali Bey önleyebilir

Eklenme : 5.07.2021 00:00:00
Görüntülenme: 599

Sevgili okurlarım, Yatağan İnönü Bulvarı'nda bir yıl önce yenileme çalışmalarına başlanmış ve hala yol çalışmaları devam etmekte. Muğla başta olmak üzere tüm ilçeler arasında en büyük bir yol olan İnönü Bulvarı'nda radar tesisatı kurulmadığı için sıkça trafik kazaları olmakta. İnönü Bulvarındaki esnaflar radar olmayışı nedeniyle araçların çok süratli geçtiğini, bu nedenle sıkça kazaların meydana gelmesinden şikâyetçiler. İnönü Bulvarı üzerinde lokanta işletmeciliği yapan Çimen Lokantası sahibi Hüdai Çimen, bir serzenişte bulunarak şöyle konuştu, "Yeni yapılmakta olan İnönü Bulvarı yolunda çokça kazalar olmakta. Bu şikayetlerimizi yetkililere bildirdik. Hatta son olarak genç bir vatandaş motosikletle çarpışıp halen Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesinin yoğun bakımında yatmaktadır. Yetkililerden tek isteğimiz kazaların bir daha olmaması için acilen radar tesisatı kurulması, burada radar vardır yazılarının yazılması gerekmektedir." 

Sevgili okurlarım, bende konuyu İlçenin yetkili amiri olan Kaymakam Onur Kökçü beye intikal ettirdiğimde, Kaymakam Onur Kökçü bey, "Bu hassas durumu Karayolları Bölge Müdürlüğü ve İl Emniyet Müdürlüğü'ne kaymakamlık ve belediye olarak bildirdik. Ama bir netice alamadık. Vatandaşlarımızın dediği gibi buraya acilen radar tesisinin kurulması gerekir" dedi.

Sevgili okurlarım, İnönü Bulvarı yolu için Yatağan'dan bir netice alamayınca konuyu bildirmek amacıyla Muğla Valisi Orhan Tavlı beye telefonla ulaşmaya çalıştım. Bilindiği üzere sayın Valimiz bu kaza konularında çok hassas bir duruma sahip. İlgilenir düşüncesi ile telefonla aradım, ancak görüşme imkanım olmadı. Bizimde vatandaşların isteği üzerine duyarlı bir vali olan sayın Orhan Tavlı beyin Karayolları Bölge Müdürlüğü ve İl Emniyet Müdürlüğü ile temasa geçeceği inancındayım. Ve böylelikle Yatağan'ın İnönü Bulvarı üzerinde radar kurulduktan sonra hatta radar kurulmadan önce burada radar var yazılarının yazılmasında fayda var görüşündeyim.

Sevgili okurlarım, Yatağan İnönü Bulvarı'nda böyle bir kazaların olmaması için yetkililerin bir an önce devreye girmeleri düşüncesindeyim. Aksi takdirde yarın daha üzücü kazalarla karşılaşabiliriz. İnşallah böyle bir olay yaşanmadan bu sorun için yetkililer devreye girer.

 

{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

En çok arananlar

Powered by BilgiSoft