Kayıp 9 kediden 3'ü ölü olarak bulundu

Kayıp 9 kediden 3'ü ölü olarak bulundu
Eklenme : 12.07.2021 12:14:00
Görüntülenme: 1331

Muğla'nın Yatağan İlçesi Bozüyük Mahallesi'nde vatandaşların beselediği 9 kediden 3'ü zehirlenmiş bir şekilde ölü olarak bulundu. Kayıp olan diğer 6 kediden birinin ise başının parke taşı ile ezilerek öldürüldüğü iddia ediliyor.

Kadir Tamer

Edinilen bilgiye göre, Bozüyük Mahallesi'nde yaşayan hayvan severler tarafından beslenen 9 sokak kedisi 3 hafta önce kayboldu. Sokak kedilerini besleyen hayvan severler 3 haftadan bu yana kaybolan kedileri bulmak için yaptıkları aramalardan bir sonuç elde edemedi.

Geçtiğimiz gün beslediği kedisinin parke taşıyla başının ezilerek öldürüldüğünü duyan Gül Beçin, durumu jandarmaya bildirdi. Ancak iddialarda bulunan kişinin şahitlik yapmaması ve kedilerin bulunamaması nedeniyle herhangi bir işlem yapılamadı.

Tarlada 3 kediyi ölü buldu

Bunun üzerine Gül Beçin, kayıp kedileri bulmak için kendilerine ait 6 dönümlük tarlada yeniden aramalara başladı. Beçin, bu aramada 3 haftadan bu yana bulunamayan 9 kediden 3'nü ölü olarak buldu.     

Ölü olarak bulunan 3 kedinin zehirlendiğini kaydeden Gül Beçin, "3 haftadır kedileri bulamıyorduk. Geçtiğimiz gün kendi beslediğim kedinin bir kişi tarafından başının parke taşı ile ezilerek öldürüldüğünü duydum. Durumu jandarmaya bildirdim. Ancak olayı gören kişi şahitlik yapmak istemeyince yasal bir işlem başlatamadık. Bunun üzerine bende 6 dönümlük arazimizde arama yapmaya başladık. Kayıp kedilerden 3'nü ölü olarak bulduk. Bu kedilerin zehirlenerek öldürüldüğünü düşünüyoruz. Diğer kedilere ise ulaşamadık. Daha öncede buna benzer durumlar yaşadık. Çok üzgünüz. Bu olayın araştırılmasını ve kedileri öldüren kişinin bir an önce bulunmasını ve gereken cezayı almasını istiyoruz" dedi.

 

 

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

En çok arananlar

Powered by BilgiSoft