Kaybolan işçinin cinayete kurban gittiği ortaya çıktı

Kaybolan işçinin cinayete kurban gittiği ortaya çıktı
Eklenme : 5.10.2020 11:56:00
Görüntülenme: 3912

Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde sokak köpeklerinin bulduğu kafatasının 24 Aralık 2019 tarihinden bu yana kendisinden haber alınamayan Mehmet Ali Koran'a ait olduğu tespit edildi. Cinateye kurban giden Koran'ın yakın arkadaşı olan 4 şüpheli Muğla Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Kadir Tamer

Edinilen bilgiye göre, birden ortadan kaybolmuş İçmeler mevkiinde boyacılık yaptığı tersanede yaşamını sürdüren 36 yaşındaki Mehmet Ali Koran, 24 Aralık 2019 tarihinde ortadan kayboldu. Yakınlarının Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne yaptığı müracaatın ardından Mehmet Ali Koran'aın bulunması amacıyla arama çalışması başlatıldı. Muğla 911 Arama Kurtarma ve Araştırma Derneği'nce başlatılan çalışmalara daha sonra AFAD Muğla ekibi katıldı. Ardından polis ve jandarma ekipleri de iz takip ve kadavra köpeği ile çalışma yaptı. Bölge drone ile havadan da tarandı. 5 gün boyunca sürdürülen arama kurtarma çalışmasında İçmeler mevkisi, Tavşanburnu yolu, Halk Plajı bölgesi ve tersanelerin içi didik didik arandı ancak  Koran'ın izine rastlanmadı. Yapılan çalışmaların sonunda kendisinden hiçbir ize rastlanmayan Koran için başlatılan arama kurtarma çalışmaları 2020 Ocak ayının ilk haftasında sonlandırıldı.

Ailesi Müge Anlıya başvurdu

Arama çalışmalarından sonuç çıkmayınca Mehmet Ali Koran'ın ailesi Müge Anlıya başvurarak yardım talebinde bulundu. Müge Anlı'nın programına konuk olan aile Koran ile ilgili bilgileri televizyon ekranlarından an be an paylaştı. Koran'ın yakın arkadaşlarından biri olan R.A.'da Müge Anlı'nın programına çıkarak arkadaşının kaybolması ile bilgiler verdi.

Köpekler kafatası buldu

16 Temmuz tarihinde Muğla'nın Bodrum ilçesinde bir tersanenin bahçesine köpek tarafından getirilen insan kafatası, polis ekiplerinin alarma geçmesine sebep oldu. 16 Temmuz sabah saatlerinde İçmeler mevkiinde bulunan tersanenin bahçesine köpek tarafından insan kafatası getirildi. Köpeğin getirdiği insan kafatasını gören tersane yetkilileri durumu hemen polis bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri kafatasını incelemeye başladı.  Emniyet güçleri kafatasına ait cesedin diğer parçalarının da bulunması için çalışma başlattı. Bedenin geri kalanının bulunması için iz takip köpeği ile bölgede arama yapılırken, 911 Muğla Arama Kurtarma ekipleri de cesedin geri kalan parçalarını bulmak için çalışmalara katıldı. Cesedin kime ait olduğunun tespit edilmesi ile ilgili araştırma ve incelenmek üzere kafatası adli tıp kurumuna gönderildi.

Kafatası Koran'a ait çıktı

Köpekler tarafından bulunan kafatasından alınan DNA örneklerinin 24 Aralık 2019 tarihinde kaybolan ve bir daha kendisinden haber alınamayan 36 yaşındaki Mehmet Ali Koran'a ait olduğu belirlendi. Koran'ın cinayete kurban gittiğini değerlendiren Muğla Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler gizemini koruyan cinayet perdesinin aralanması amacıyla geniş çaplı soruşturma başlattı. Başlatılan soruşturma kapsamında Mehmet Ali Koran'ın yakın arkadaşı olan ve Müge Anlı'nın programına çıkan R.A.'nında aralarında bulunduğu 4 kişi polis tarafından gözaltına alındı. Mehmet Ali Konar'ı öldürdükleri iddiası ile gözaltına alınan 4 şüpheli emniyette alınan ifade işlemlerinin ardından hakim karşısına çıkarılmak üzere adliyeye sevk edildi.

 

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft