Katil zanlısı yeniden hakim karşısına çıktı

Katil zanlısı yeniden hakim karşısına çıktı
Eklenme : 15.02.2021 16:53:00
Görüntülenme: 1646

Muğla'nın Menteşe ilçesinde erkek arkadaşı Cemal Metin Avcı tarafından Karabağlar Yaylasındaki bağ evinde öldürüldükten sonra cesedi varile konulması sonrası yakılan ve üzerine beton dökülen Pınar Gültekin cinayetinin davası üçüncü kez görüldü. Gültekin ailesinin bir duruşma önceki reddi hakim talebi kabul edilmezken, üçüncü celsede Cemal Metin Avcı'nnı eşi E.A. tanık olarak dinlendi.

Kadir Tamer

Muğla 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesinde başlayan üçüncü duruşmaya Pınar Gültekin'in babası Sıddık ve anne Şefika Gültekin de katıldı. İkinci duruşmada Pınar Gültekin'in babası Sıddık Gültekin tarafından reddi hakim talebinde bulunulmuştu.

Muğla 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesindeki görülecek 3'üncü duruşma öncesi Pınar Gültekin'in aile avukatı Dr. Rezzan Epözdemir gazetecilere açıklama yaptı. Epözdemir, bir önceki duruşmada talep ettikleri reddi hakim taleplerinin reddedildiğini açıkladı. Epözdemir, "Reddi hakim talebimiz vardı. Dedik ki mahkemenin adalet dağıtabileceği kanaatinde değiliz. Buna ilişkin çekincelerimizi ve gerekçelerimizi ifade etmiştik. Dolayısı ile müvekkil ailelerinde de bizde de sayın mahkeme heyetinin o kadar adil olmadığı, adaletli davranmadığı, maddi gerçeği ortaya çıkaramayacağı, adaleti tecelli ettiremeyeceği yönünde bir kanaat ve intiba oluştu. Geçen duruşma bir reddi hakim talebimiz söz konusu olmuştu. Bu mahkeme adil değil ve adil de görünmüyor. Hunharca, vahşice, canavarca ve eziyet çektirerek işlenmiş cinayeti yarılamak yerine Pınar Gültekin'in özel hayatını yargılamaya çalışan, bu cinayeti meşrulaştırmaya çalışan, haksız tahrik indirimi uygulamak için maksimum çaba sarf eden bir anlayış ve perspektif görüyoruz duruşma salonunda. Dolayısı ile biz burada ne mahkemenin adil olduğunu, ne de adil göründüğünü düşünmüyoruz. Bununla ilgili de ceza muhakemesi gereğince bir reddi hakim talebimiz olmuştu. Bu talebimiz reddedilmiş. Bundan sonra da biz mahkemeden adalet beklemiyoruz" dedi.
Katil zanlısının eşi dinlendi

Yeniden görülmeye başlanılan davada katil zanlısı Cemal Metin Avcı'nın boşanmak üzere olduğu eşi E.A. tanık olarak dinlendi.

Duruşmada tanık olarak dinlenen E.A. olayla ilgili hiçbir bilgisinin bulunmadığını belirterek, "Konuyla ilgili bildiğim herhangi bir şey yok. Salı sabahı jandarmadan aradılar. Olayı da bu şekilde öğrendim" dedi.

Mahkeme başkanının katil zanlısı Cemal Metin Avcı'nın gözaltına alındığı gün neden cinayetin işlendiği bağ evine gittiği sorusuna cevap veren E.A., "Ben Cemal'in Pınar Gültekin ile bir ilişkisini olduğunu gözaltına alınınca öğrendim ve şok oldum. Pazartesi günü Cemal'in Akyaka'da olduğunu öğrendim. Avukatı da bana durumu anlattı. Bunları duyunca şok oldum. Pınar Gültekin'in kaybolduğunu sosyal medyadan öğrenmiştim Sürekli fotoğrafları yayınlanıyordu. Hatta bir çok kişi öldürüldüğünü de yazıyordu. Ben Cemal'in Pınar Gültekin ile ilişkisini olduğunu öğrenince eğer bu cinayeti kendisi gerçekleştirmişse bunu yayladaki evde yapacağını düşündüm. O yüzden oraya gitmek istedim. Kayınvalidem, kayınpederim ve iş ortağı beni gece yalnız bırakmadılar. O yüzden o gece yayladaki eve gittim" diye cevap verdi.

Yayladaki ev bıraktığım gibi değildi

 Mahkeme başkanının yayladaki bağ evinde değişiklik varmıydı sorusuna E.A. şöyle yanıt verdi:

"Biz yaylada ki eve özellikle pandemi dönemlerinde hafta sonu sürekli giderdik. O gün akşam gittiğimizde evde değişiklikler fark ettim. Eşyaların yeri değişmişti. Hatta bir temizlik yapıldığı açıkça devam ediyordu. Ev en son benim bıraktığım gibi değildi."

Gültekin ailesi avukatı Rezzan Epözdemir'in cinayet tarihinden sonra Cemal Metin Avcı'nın durumunda bir farklılık olup olmadığı sorusuna ise E.A., "Normalde Cemal çok sakin bir insandı. O zaman daha sakindi. Yemek yemiyordu, biraz daha düşünceliydi. Bir şey olduğunu anlamıştım ama sorduğumda bana herhangi bir şey olmadığını söyledi" diyerek cevapladı. Duruşma diğer tanıkların dinlenmesi ile devam ediyor. 

 

 

 

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft