Katil zanlısı ilk kez hakim karşısına çıktı

Katil zanlısı ilk kez hakim karşısına çıktı
Eklenme : 8.10.2020 18:38:00
Görüntülenme: 3146

Muğla'da Ramazan Bayramı'nın birinci günü sevgilisi Zeynep Şenpınar'ı darp ettikten sonra 37 bıçak darbesi ile öldüren katil zanlısı S.A.K. ilk kez hâkim karşısına çıktı. Muğla 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada katil zanlısı savunmasında, "Elimde bıçak varken Zeynep'le göz göze geldiğimi hatırlıyorum ama nerede ve onu bıçaklayıp bıçaklamadığımı hatırlamıyorum" dedi. S.A.K.'nın duruşmanın bitimi sırasında kendisine verilen son sözünde Zeynep Şenpınar'dan sonra ikinci mağdurun kendisi olduğu yönündeki sözleri ise mahkemede şaşkınlık yarattı. 

Davaya öldürülen Zeynep Şenpınar'ın annesi Aruz Şenpınar, çocukları ile birlikte katılırken acılı aileyi CHP Kahramanmaraş ve Muğla Milletvekilleri yalnız bırakmadı. Zeynep Şenpınar cinayeti davasının ilk celsesine katil zanlısı S.A.K. tutuklu bulunduğu cezaevinden SEGBİS aracılığı ile katılırken, CHP'li Kahramanmaraş ve Muğla milletvekilleri ile Kahramanmaraş Barosu, Gaziantep Barosu, Muğla Barosu, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Muğla'da bulunan kadın örgütleri davaya müdahil olmak amacıyla talepte bulundu. Talepleri inceleyen mahkeme heyeti Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın haricinde diğer tüm talepleri ret etti. 

Katil zanlısı S.A.K.'den şikâyetçi olan anne Aruz Şenpınar, "Kızım 4 yıllık öğretmenlik mezunuydu. Sınava girmek için hazırlanıyordu. Pandemi nedeni ile uçak bulamadığı için memlekete gelemedi. Ben sanıkla hiç karşılaşmadım. Sadece kızım bana arkadaşının olduğunu söylemişti. Anlaşamazsak ayrılırız demişti. Olaydan sonra sanığın kızımı birçok kez darp ettiğini ve tehditlerde bulunduğunu öğrendim" dedi. 

Olay anını hatırlamadığını söyledi

Mahkemede savunmasını yapan katil zanlısı S.A.K. daha önce savcılıkta verdiği ifadeleri kabul ederek, "Savunmam konusunda hatırladığım kısımları beyan etmiştim. Elimde bıçak varken Zeynep'le göz göze geldiğimi hatırlıyorum. Ama nerede ve onu bıçaklayıp bıçaklamadığımı hatırlamıyorum. Gözümü yoğun bakımda açtığımı hatırlıyorum. Daha önceden psikolojik rahatsızlığım vardı. Bu yüzden tedavi gördüm" dedi. 

Bunun üzerine mahkeme başkanı, katil zanlısı S.A.K'nin savcılıkta verdiği ifadesini okudu. Katil zanlısı S.A.K. savcılıkta, "Zeynep ile 2-3 yıl önce tanıştım. 5 ay önce birlikte yaşamaya karar verdik. Zeynep'le son zamanlarda aramız iyi değildi. Hastanede psikolojik tedavi görmüştüm. Herkesten şüpheleniyor ve birinin bana zarar vereceğini düşünüyordum. Olay günü Zeynep saat 2-3 gibi temizlik yapmaya başladı. Sanki birilerinin eve gelip bana zarar vereceği gibi bir tedirginlik yaşadım. Zaman zaman Zeynep beni tedirgin etmek için bu tür şeyler yapardı. Sonrasında Zeynep'in kapıya yöneldiğini ve elimde bıçak olduğunu hatırlıyorum" ifadesini mahkemede kabul ederken, mahkeme başkanı Zeynep temizlik yaparken seni nasıl tedirgin etti sorusuna ise S.A.K., "Gecenin ikisinde böyle bir temizlik yapılırsa tedirgin olunmaz mı? " diyerek cevap verdi. 

Daha sonra mahkeme heyeti Zeynep Şenpınar'ın ev sahibi ve komşuları ile katil zanlısı S.A.K.'nin arkadaşlarını tanık olarak dinledi. 

Avukatları dinleyen mahkeme başkanı katil zanlısına son kez söz hakkı verdi. Bunun üzerine katil zanlısı S.A.K., Zeynep'le birkaç ay önce tartıştıktan sonra ayrılmaya karar verdiğini, bir süre görüşmediğini ancak Zeynep'in kendisini aradığını belirterek, "Burada bir mağdur varsa Zeynep'ten sonra benimdir" dedi. Katil zanlısının bu sözü mahkemede bir süre şaşkınlık yaşanmasına neden oldu. 

Yaklaşık 3 saat süren davada mahkeme heyeti katil zanlısı S.A.K.'nin akıl sağlığının yerinde olup olmadığının belirlenmesi amacıyla İstanbul Adli Tıp Merkezi'nden rapor alınmasına karar verirken, dosyada bulunan eksiklerin tamamlanması amacıyla duruşmayı 28 Ocak 2021 tarihine erteledi. 


YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft