Hüseyin Kocabıyık

Hüseyin Kocabıyık

GÖLGE ADAM
Hüseyin Kocabıyık ve diğer yazarlarımızın gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin

İzzet Özcan İlkokulu için ilk kazma vuruldu

Eklenme : 15.11.2021 00:00:00
Görüntülenme: 480

Sevgili okurlarım Muğla'nın tanınmış iş adamlarından olan İzzet Özcan, Hasan Özcan Milas'a bir ilkokul yaptırdıkları için tebrik ederim. Özcan ailesi il genelinde birçok yatırım yapmış bunların başında Milas Özel İzan Hastanesi gelmekteydi.

Sevgili okurlarım, Özcanlar şirketi, turizm sektöründe, sağlık sektöründe, konaklama sektöründe, düğün salonları sektöründe büyük harcamalar yapıp Muğla ekonomisine katkıları büyük olmuştur. Bu nedenle iş adamları İzzet Özcan, Hasan Özcan ve yakınlarını tebrik ederim.

Sevgili okurlarım, Özcan ailesi bünyesinde yüzlerce personel çalıştırmakta olup açtıkları işyerleri çoğu vatandaşın ekmek teknesi haline gelmesine neden oldu. Şimdiye kadar yapmış oldukları birçok yatırımlar sonrası önceki gün yaklaşık 5 milyon liralık katkıda bulunarak kısa bir sürede Milas Dibekdere Mahallesi'nde ki ilkokul binasının yapımını bitirecekler.

Yapılacak olan ilkokulun adı Özcan ailesinin karar vermesi sonrası iş adamı İzzet Özcan'ın adı verilecek.

Sevgili okurlarım Dibekdere Mahallesi'nde gerçekleştirilecek olan temeli atılan ilkokulun açılışında Dibekdere köylüleri başta İzzet Özcan olmak üzere Özcan ailesini tek tek kutladı.

Milas'a bağlı Küçükdibekdere Mahallesine İzzet Özcan tarafından yaptırılacak 4 derslikli ilkokul için daha önceden Valilik 75. Yıl Toplantı Salonunda Haziran ayında Muğla Valisi Orhan Tavlı, Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Hayırsever İş İnsanı İzzet Özcan ve kızı Deran Özcan'ın katılımıyla bir protokol gerçekleştirilmişti. Bu protokolün ardından gerçekleşen tören ile ilkokulun temeli atıldı ve inşaat çalışmaları da böylece başlamış oldu.

Milas'ta sosyal desteklerini artırarak sürdüren İzan A.Ş. Haziran ayında okul inşaatı için imzaladığı protokolünün ardından Sevgi Evi projesiyle Belediye ile imzaladığı projeyle Milas'taki desteklerine de devam etmiş oldu.

Muğla'da eğitime hayırseverlerin büyük destekleri olduğunu belirten Vali Orhan Tavlı, il genelinde eğitim başta olmak üzere sağlık, turizm, tarım ve gıda alanlarında önemli katkılar ve yatırımlar gerçekleştiren hayırsever iş insanı İzzet Özcan'a teşekkür etti.

Okul inşaatın yıl içinde tamamlanarak önümüzdeki 2022-2023 eğitim öğretim yılına yetiştirilmesi planlanıyor. Bende bu güzel oluşumu gerçekleştiren İzzet Özcan, Hasan Özcan ve kardeşlerini Milas Dibekdere Mahallesi'nde yaptırmakta oldukları İzzet Özcan İlkokulu için kutladığımı belirtmek istiyorum sevgili okurlarım.

 

{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

En çok arananlar

Powered by BilgiSoft