Hüseyin Kocabıyık

Hüseyin Kocabıyık

GÖLGE ADAM
Hüseyin Kocabıyık ve diğer yazarlarımızın gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin

İzmir Muğlalılar Derneği Başkanı, başarılı iş adamı Mehmet Karaöz

Eklenme : 26.07.2021 00:00:00
Görüntülenme: 956

Sevgili okurlarım, bugünkü köşe yazımda Muğlalı hayırsever bir isim olan iş insanı aynı zamanda İzmir'de Muğlalılar Derneği Başkanı olan saygın bir isimden bahsedeceğim. Adı Mehmet Karaöz. Muğla'nın Yatağan İlçesi Hisarardı Köyünde büyüye yoksul bir aile çocuğu olan bugün İzmir'de Muğlalılar Derneği Başkanlığı görevini iki dönemden bu yana başarı ile sürdüren iş insanı Mehmet Karaöz'ü önceden olduğu gibi bugünlerde de adı İzmir ve ilçelerinde güzelliklerle anılıyor.

Sevgili okurlarım, kendisine ait iş yeri olan Karaöz Kardeşler Otomotiv'de yaklaşık 40 personeli ile hizmet vermeye devam ediyor. İzmir'de iş insanı olan aynı zamanda Muğlalılar Derneği Başkanlığını başarı ile yürüten Mehmet Karaöz, İzmir'de bu kadar sevilip sayılmasının nedenleri ise hayır işlerinde son derece ilgi göstermesi, fakir fukaranın yanında olması birde herkese karşı güler yüzlülüğünü elden bırakmaması gösteriliyor.

Sevgili okurlarım, hani atalarımız 'ne oldum deme ne olacağım de' derler ya. İşte sayın Karaöz için bu atasözünün tersi olmuş İzmir'de günün adamı olmayı başarmış. Yatağan'ın Hisarardı köyünde yaşamının zorluklarını bildikleri için 40 yıl önce İzmir'e gelip rahmetli ağabeyi Mustafa ile birlikte kaparto işlerinde çıraklık, kalfalık yapmış, fakir bir aile çocuğu olduğu için bu yıllarda İzmir'de bir hayli zorluklar çekmişler. İş insanı Mehmet Karaöz, eşi ve kızlarını her aile reisi gibi mutlu yaşatmaya yaşatmış.

Sevgili okurlarım, sayın Karaöz firmasında çok sayıda Muğlalı personel çalıştırmakta. Tabi diğer illerden de olmak şartıyla. Buda Muğlalı sevdalısı olduğunu gösteriyor. Sayın Karaöz, İzmir'de Muğlalı hemşerileri ile devamlı diyalog içinde olmuş hemen hemen Muğlalı tanımadığı hemşerisi kalmamış. Bu sosyal yönlülüğünün haricinde 40 yıllık çalışmanın meyvelerini de ailesi ve dostları ile birlikte görmeye başlamış.

Sevgili okurlarım, İzmir'de Muğlalılar Derneği Başkanlığına tekrar seçilen sayın Karaöz, mevcut yönetim olsun, önceki yönetimle olsun bir ağabey kardeş havasında çalışmışlar. Karaöz Kardeşler firmasında yıllar önce vefat eden ağabeyi Mustafa Karaöz'ün acısını hala unutamadığını dile getiriyor. Muğlalı olmaktan gurur duyduğunu dile getiren İzmir'de yaşayan tüm Muğlalılar ile iyi bir diyalog içinde olmanın mutluluğunu yaşadığını belirten sayın Karazöz, içi dışı sevgi dolu saygın bir insan olduğunu hem personeli hem de Muğlalı hemşerileri tarafından dile getirilmekte.

Yatağan'ın Hisarardı Köyünden çocuk yaşta ayrılıp İzmir'de ailesi ve hemşerileri ile birlikte güzel anıları olan Muğlalılar Derneği Başkanı Mehmet Karaöz, "İzmir'de yaşayan Muğlalı hemşerilerim beni yakinen tanır ve iyi bilir. Köyümde yokluk çektiğim fakir bir aile çocuğum olduğum için maddiyatın ne demek olduğunu bilirim. Bu nedenle fakir fukaranın devamla yanımda olmuşumdur. En önemlisi derneğimizin yönetim ve denetim kurulunda bulunan saygın isimlerden çalışmaktan da mutluluk duyduğumu belirtmek isterim" diye konuştu sevgili okurlarım.

 

{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft