İYİ Parti Menteşe İlçe Başkanlığı için Deniz Ekinci, düzenlediği basın açıklaması ile adaylığını açıkladı.

İYİ Parti Menteşe İlçe Başkanlığı için Deniz Ekinci, düzenlediği basın açıklaması ile adaylığını açıkladı.
Eklenme : 29.06.2020 15:55:00
Görüntülenme: 4635

Deniz Ekinci, 3 Temmuz Cuma Günü saat 11.00'de gerçekleşecek olan İYİ Parti  2. Olağan  Kongresi'nde Menteşe ilçe Başkanlığı'na aday olduğunu açıkladı.

İYİ Parti İl Başkanlığı binasında gerçekleşen basın açıklamasına İYİ Parti Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun, İl Başkanı İncilay Gezgin Şekerdağ ve partililer katıldı.

İYİ Parti Menteşe İlçe Başkanlığına adaylığını açıklayan Deniz Ekinci, "İlkokula Gülağzı Köyü'nde beş sınıfın bir arada öğrenim gördüğü tek öğretmenli okulda başladım. İlk, orta ve liseyi Bursa'da tamamladım. Hacettepe Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum. Bankacılık Sigortacılık alanında çalışıp emekli olduktan sonra özel şirketlerde yönetici, kadın sığınma evinde sosyolog olarak çalıştım. 2017 yılında, Gülağzı'nda çiftçilik yapan ailemin yanına yerleştim. Ülke ve dünya gündemiyle hep ilgilendim ancak İyi Parti kurulmadan önce herhangi bir siyasi partide çalışmadım" dedi.

Ekinci açıklamasına şöyle devam etti:

"Toplumun kutuplaştırıldığı, ülkenin her açıdan kötü yönetildiği, hak, hukuk, demokrasi gibi temel kavramların içinin boşaltıldığı, insanların konuşmaktan bile çekindiği dönemde Genel Başkanımız Meral Akşener'in öncülüğünde 'Cesurlar Hareketi' olarak  25 Ekim 2017 tarihinde kurulan İYİ Parti ülkemiz ve benim için de bir umut oldu. 2018'de Muğla'da İyi Parti'de Eğitim Kültür ve Sanattan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı görevini üstlendim. Çeşitli sivil toplum örgütlerinde görev aldım. Ülkenin temel sorunları arasında gördüğüm çevre,  yerel tohum, tarım, eğitim, kültür, sanat, kadın ve çocuk özellikle ilgilendiğim alanlar. Biri üniversite mezunu, çalışan diğeri henüz üniversite öğrencisi olan iki yetişkinin annesiyim. Toplumsal yaşamı düzenleyen hizmetler aynı zamanda insanca bir yaşamı sürdürebilmenin gerekliliğidir. Hepimizin sorumluluğu vardır. İmkanlar doğrultusunda insanın kendini gerçekleştirmesi mümkündür. Bunu da sosyal adalet anlayışı ile desteklemeliyiz. Toplumun üyesi kabul edilen bireylerin toplum ile ilişkilerinin daha nitelikli olmasının önünde 'fırsat eşitsizliği' önemli bir sorun olarak durmaktadır. Ezilen, ötekileştirilen, ayrımcılığa uğrayan herkesin yanında durarak hiçbir fark gözetmeden onların haklarını korumamız, savunmamız ve dayanışma içinde olmamız gerekir. Partimizin 2. Olağan Kongresi'nde Menteşe İlçe Başkanlığına adayım. Göreve gelmemiz durumunda tüm yol arkadaşlarım ve Gençlik Kollarımızla birlikte hedefimiz, ilçemizin tüm mahalle ve köylerinde etkin çalışıp teşkilat yapısını güçlendirmek, üye sayısını arttırmak,  ayrım yapmadan tüm kapılara ulaşarak Partimizi iktidara taşımak olacaktır. Birlikte güçlüyüz. İnsanlar artık bir şeylerin değişeceğine inanmak istiyorlar. Bu değişimin de İYİ Parti çatısı altında tüm üyelerimizle birlik, beraberlik içinde var olarak gerçekleşeceğine inanıyorum. 3 Temmuz 2020 Cuma Günü saat 11.00'da yapılacak olan İYİ Parti 2. Olağan Kongresi'nin ilçemize, ilimize, ülkemize iyi gelmesini diliyorum."                          

         

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft