İYİ Parti'den Yatağan çıkarması

İYİ Parti'den Yatağan çıkarması
Eklenme : 28.01.2022 15:11:00
Görüntülenme: 1262


İyi Parti Muğla Milletvekili Metin Ergun ve beraberindeki il teşkilatı Yatağan İlçesi'nde ziyaretlerde bulundu.

Hüseyin Kocabıyık

Ziyaretler sırasında her esnafın derdini dinleyen sorularını cevaplayan ve talepleri not alan İyi Parti Muğla Milletvekili Ergun sorunların çözümü için var gücüyle çalıştıklarını söylediler.

Yatağan ziyaretini değerlendiren Ergun, "Esnafımızın dertlerini dinliyoruz Sayın Genel Başkanımızın talimatı ile tüm Türkiye'de il il, mahalle mahalle esnaf ziyaretlerimizi gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Bugün Yatağan'dayız. Çiftçinin esnafın sorunlarını meclise taşıyoruz. Sorunların çözülmesinde bir parça faydamız olsun duyarlılık oluşturalım diye uğraşıyoruz. Elektrik ve doğalgaz kesintileri ile ilgili gelen soruya ise; bizim hükümetin hiçbir hazırlığı yokmuş, 50 bin üzerinde fabrika 3 gün boyunca enerjiden mahrum olacak bunun anlamı şudur hemen hemen 10 milyar dolarlık kayıp demektir. Sadece otomotiv sektöründe 1 milyar dolar civarında anlaşılan o ki doğalgazın ücretini ödememişler. Yıllardır bir propaganda vardı her türlü hazırlık, her türlü tedbirimiz tamam hiçbir sıkıntı yok demiş bu sözlerden 1 ay sonra fabrikalara enerji veremeyeceği gerçeğiyle karşı karşıya kaldık. Bunun anlamı şu ki depolama işi yapılmamış. Çok pahalı olduğu için depolama yapılamadığı ifade edildi. Bizim yıllardır söylemeye çalıştığımız şu; bu iktidar öngörüsüz bir iktidar olabilecek hadiseler karşısında hiçbir hazırlık yapmayan öngörüsüz bir iktidarla karşı karşıyayız. Bunu biz kendi bölgemizde orman yangınlarında gördük.  Bu havzada orman yangınları sık sık çıkabilir ve aynı anda çok sayıda yangında çıkabilir diye devleti yöneten kadrolar bunu öngörür ve bununa ilgili hazırlık yapar yani biz Türkiye olarak aynı anda çıkan orman yangınlarına 3 tane uçakla yakalandık. Ormanlar yanıp kül olunca kendi kendine söndü" dedi.

Benzer sorunları her yerde gördüklerini kaydeden Ergun açıklamasına şöyle devam etti:

"Doğalgaz enerji arzıyla alakalı durumda aynı yani hiçbir hazırlık yok hiçbir tedbir yok. Öngörü olmadığı için depolama sistemini geliştirmemişler. Ve şimdi fabrikanın enerjisini keserek, üretimi durdurarak çare bulmaya çalışıyorlar. Bir tarafta 10 milyar doları bulan zarar söz konusu, bir tarafta İstanbul'da şu mu yetkili bu mu yetkili şu şurada mı oturmuş, bu burada mı oturmuş bunun kavgası içerisinde. Devleti yöneten bakanlarda bu işin şovu içerisinde dolayısıyla öngörüsüz, hazırlıksız, beceriksiz bir yönetimle karşı karşıyayız. Bu artık gün geçtikçe daha fazla anlaşılmaya başlandı."

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

En çok arananlar

Powered by BilgiSoft