Hayati Nizamoğlu

Hayati Nizamoğlu

GÜNDEM
Hayati Nizamoğlu ve diğer yazarlarımızın gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin

İyi Bir Yıl Olsun

Eklenme : 31.12.2020 00:00:00
Görüntülenme: 2714

2020 yılına girerken, yıl boyu yaşadıklarımızı bize söyleseler, hiçbirine inanmazdık. Depremler, dış politikadaki üzüntülerimiz, ekonomik krizler ve tüm dünya ile birlikte hepimizi çok etkileyen pandemi büyük sıkıntılara sebep oldu.

Bu arada çok sayıda tanıdığımızı, dostumuzu toprağa verdik. Hepsine Allah' tan rahmet diliyorum.

İsmail Akkaya

Değerli dostum Ula Belediye Başkanı İsmail Akkaya'yı zamansız kaybettik. Bir balıkçı köyü olan Akyaka' yı turizm beldesine dönüştürmek için büyük emek verdi. Akyaka'nın ilk belediye başkanıydı.

Evlerde yapılan basit pansiyonculuğun, apartlara dönüştürülmesi, turistik tesislerin yapılıp desteklenmesi için projeler üretti. Ula halkı rahmetli arkadaşımı Ula Belediye Başkanı seçti. Kısa sürede Ula ilçesinin alışkın olmadığı hizmetleri getirdi.

Vefatından bir gün önce uzun uzun projelerini konuştuk. Asla Sakar'ın üstünü ihmal etmeyeceğini anlatarak, Akyaka' da büyük bir "Millet Bahçesi" yapacağını söyledi.

Ömrü yetmedi. Yeni başkanın seçiminde meclis üyesi arkadaşları hiç fire vermeden başkan olarak Özay Türkler'i seçti.  Keşke başkan seçiminde CHP aday çıkarmayarak centilmenlik yapsaydı. Rahmetli Başkan'ın arkadaşları acaba bölünür mü görüntüsünü verdiler. Siyaset hizmet için yapılır. Genel ve yerel seçimlerden sonra farklı görüşlerin tek yumruk olması, hizmetlerin üretilmesinde büyük avantaj oluyor. Yeni Başkan Türkler, görev alanının sorunlarını ve çözümlerini biliyor. Hayırlı olmasını diliyoruz.

2021 den büyük beklentilerimiz var. Önce şu pandemi belasından kurtulmayı diliyoruz. Turizm ve eğitim sektörleri çok etkilendiler. Eğer 2020 deki kısıtlar sürdürülmek zorunda kalınırsa, Muğla ili ekonomik olarak büyük çöküntü yaşar. Bir an önce normal hayata dönmeyi temenni ediyoruz.

Türkiye tam bağımsızlık idealinin politikalarını uygulamaya çalışınca, hısımların hasım olduğunu, stratejik dost dediklerimizin teröre destek veren ülkelere dönüştüğünü görüyoruz. Ama bağımsızlık yolundan vazgeçmemeliyiz. Denk bütçe kurmalıyız. Unutmamalıyız ki, borç alan emir alır.

Bir diğer nokta ise, ihtiyacımız olduğunda Arap ülkelerinin nasıl yalpaladığını, Türk Cumhuriyetleri'nin yanımızda dimdik durduğunu unutmamalıyız.

Her sorun, çözümünü içinde barındırır. Her kriz bir düzelmedir. Bunlar da geçecek...

Yılın Enleri

Her yıl düzenlediğimiz "Yılın Enleri" yarışmamızı 2020 yılı için yapmıyoruz. Bu yarışmamız Muğla ilinin en iyilerinin bir toplanma merkezi niteliğinde olmuştur. Bu yıl kuruluş günümüz olan 21 Şubat'ta pandemi dolayısı ile tören yapılamayacağını ön görüyoruz. İnşallah sıkıntıları toplum olarak atlatır, nice ödül törenlerinde beraber oluruz.

Her şey Güzel Olsun

2021 yılının, pandeminin kontrol altına alındığı, okullarımızın açıldığı, turizmimizin yüksek rakamlara ulaştığı ve toplum olarak tüm sıkıntıların bittiği iyi bir yıl olmasını diliyorum...

 

 

ÖNCEKİ yazı
SONRAKİ yazı
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

En çok arananlar

Powered by BilgiSoft