Isparta'da erkek arkadaşı tarafından öldürülen Güleda Cankel'in katili Zafer Pehlivan'ın Isparta 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde verilen müebbet hapis cezasına Cankel ailesi itiraz edecek.

Isparta'da erkek arkadaşı tarafından öldürülen Güleda Cankel'in katili Zafer Pehlivan'ın Isparta 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde verilen müebbet hapis cezasına Cankel ailesi itiraz edecek.
Eklenme : 21.08.2020 15:38:00
Görüntülenme: 1824

Öğrenim gördüğü Isparta'da erkek arkadaşı tarafından öldürülen Güleda Cankel'in katili Zafer Pehlivan'ın Isparta 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde verilen müebbet hapis cezasına Cankel ailesi itiraz edecek. Acılı baba Mustafa Cankel, verilen cezanın kendilerini ve toplumu çok üzdüğünü belirtirken, ailenin avukatı Muğla Baro Başkanı Cumhur Uzun, karara itiraz etmek için hazırlıklara başladıklarını söyledi.  

7 gün içinde başvuracaklar

Isparta 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nin verdiği kararı değerlendiren Cankel ailesinin avukatı Muğla Baro Başkanı Cumhur Uzun, "Dosya kapsamında Isparta Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan iddianamede sanık hakkında ağırlaştırılmış müebbet cezası talep edilmişti. Ancak görülen davada mahkeme heyeti sanığın kasten öldürme eyleminde bulunduğunu ancak tasarlayarak yapmadığı kanaatine vardı. Oysa dosyada bulunan delillere baktığımızda sanığın Güleda Cankel'i öldürmek için Muğla'dan Isparta'ya gittiğini anlıyoruz. Sanığın cebinden çıkan mektup bu olayı önceden planladığını gösteriyordu. Alınan kararın eksik verildiğini düşünüyoruz. Bu nedenle istinaf mahkemesine başvurumuzu yapacağız" dedi.

Îstinaf Mahkemesi'ne başvuru için sürenin başladığını kaydeden Uzun, "İstinaf Mahkemesi'ne başvurmak için 7 günlük süremiz var. Hazırlıklarımıza başladık. Pazartesi günü İstinaf Mahkemesi'ne başvurmayı planlıyoruz. Biz sanığın ağırlaştırılmış müebbet cezasına çarptırılmasını talep ediyoruz. Bu konudaki hukuki süreç devam ediyor" diye konuştu.

Acılı baba konuştu  

Eski sevgilisi tarafından katledilen Güleda Cankel'in acılı babası Mustafa Cankel ise, "Isparta'da kızım Güleda Cankel'in öldürülmesi ile ilgili dördüncü duruşmamız, fiili olarak üçüncü duruşmamız karara bağlandı. Ama bizi tatmin edecek bir karar verilmedi. İddia makamı savcı dosyası tasarlayarak, eziyet çektirerek, canavarca hisle öldürme suçundan dava dosyamız açıldığı halde, sadece kasten öldürmekten karara bağladılar. Başından beri böyle bir kararın çıkmasını beklemiyorduk. Ağırlaştırılmış müebbet çıkacak diye bekliyorduk. Çünkü dava dosyasının içeriği, deliller, sanığın itirafları bu yöndeydi. Bu karar bizi ve toplumu çok üzdü. Diğer canilerin önünü açmış, bir nevi mükafat verilmiş oluyor. Sonuçta kızım geri gelmeyecek ve ne kadar ceza alsa bizi tatmin etmeyecek. Üzüntümüzü hafifletmeyecek fakat ağırlaştırılmış müebbet verilseydi biraz daha buruk bir sevincimiz olacaktı. Şimdi önümüzde İstinaf ve Yargıtay var. Sonuna kadar davamızın arkasındayız. İnşallah bir üst mahkeme bu dosyada apaçık görülen somut delil ve itirafları görür. İnşallah dava sonucumuz değişir" dedi.

 

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft