Gültekin Akça

Gültekin Akça

Görüş

İsmail Başkan'ın Ardından

Eklenme : 8.01.2021 00:00:00
Görüntülenme: 1099

İnsan hayatının süreli olduğu bu dünyada,  makamların da süreli ve sınırlı olması kadar doğal bir şey yoktur. İsmail Başkan'ın da belediye başkanlığı bir mahalle ziyareti sırasında görevi başında vefatı ile sona erdi.

Ak Parti Muğla Teşkilatı İsmail Başkan'ın ardından iki değerli dava adamını daha kaybetti. Bunlar Dalaman Ak Parti Teşkilatından Bünyamin Ceylan ve Bodrum Ak Parti Teşkilatından Mehmet Akbaba'dır. Bu iki kişi de parti teşkilatlarında kuruluşundan bu yana çalışan dava adamları idi. Kendilerine Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum.

Ula ilçesi uzun zamandır (kısa bir süre hariç) muhalefet partili belediye başkanlarınca yönetiliyordu ve yeterince de hizmet alamamıştı. Aslında uzun zamandır aynı belediye başkanının görevde olması aynı zamanda belediye başkanının motivasyon kaybının da bir sebebi olarak görülüyordu. Bu sebeple de, 2019 yerel seçimleri öncesi Ula, heyecanla hem Ak Parti belediyeciliğini hem de İsmail Başkan'ı bekliyordu.

İsmail Başkan da, gerek Akyaka Belediye Başkanlığı gerek Ak Parti Ula İlçe Başkanlığı ve gerekse belediye meclis üyeliği deneyimleri ile Ula'yı Ak Parti belediyeciliği ile buluşturmak için heyecanla çalışıyordu. Ve sonunda, 2019 yerel seçimleri ile Ula, Ak Parti belediyeciliği ile buluştu.

Bir yöneticinin / bir belediye başkanının başarılı olabilmesi için yöreye dair hayalleri, hedefleri ve heyecanı olmalıdır. Rahmetli İsmail Başkan'ın Ula için hayalleri, hedefleri, projeleri ile bunları yapmak için de heyecanı vardı. Aynı zamanda da arkasında iktidarın gücü vardı.

Rahmetli Başkan görevi devralmasını takiben, çok iyi bir start almış ve adeta 24 saatini Ula'ya vakfetmişti. O güne kadar yapılmamış, yapılamamış ne kadar iş varsa tek tek yapılmaya başlandı. Ula'da  bir yıl için de gözle görülür bir değişim oldu. Bu süre zarfında gerek Ak Parti İl Başkanı'nın ve gerekse milletvekillerinin başkana ve Ula'ya ciddi destek ve katkıları oldu. Aslında rahmetli başkan hizmet etmeyi, Ula'da hizmet almayı özlemişti. Başkan bu motivasyonla koşturuyordu. Sayın Cumhurbaşkanımızın "aşk ile koşan yorulmaz" dediği gibi başkan da "Ula aşkı" ile koştuğu için yorulmuyordu. Kısacası, Başkan, Ula'ya dair hayallerinin peşinden koştuğu için yorulmuyordu.

Başkan, toplumun tamamını kucaklayan, herkesle barışık ve hizmette siyasi ayrım yapmayan birisiydi. İşte bu sebeple de cenazesinde tüm siyasiler ve toplumun tüm katmanları bir araya geldi.

Başkan 2019 Mart ayında Ula'ya hizmet için start vermişti. Bundan sonra yapılması gereken ise rahmetli  başkanın başlattığı projeleri tamamlamak, planladıklarını yapmak ve yükselttiği hizmet çıtasını da daha yukarı taşımak olmalıdır. Ayrıca, Ula Belediye Meclisi, rahmetli İsmail Başkan'ın adını yaşatmak adına onun başlatmış/yapmış olduğu projelerden birisine ve Ula'nın ve Akyaka'nın bir caddesine onun ismi vermelidir.

Yeni Başkan Özay Türkler siyasi tecrübesi olan ve rahmetli başkanın yardımcılığını yapmış birisidir. Belediyecilik ile ilgili tecrübeleri vardır. Bu bağlamda onun da Ula için aynı heyecanla çalışacağına inanıyorum.

İsmail Başkan'a Allah'tan rahmet dilerken, yeni başkan Özay Türkler'e de görevinde başarılar diliyorum.

"Öldükten sonra unutulmak istemiyorsanız;

Ya okunmaya değer bir kitap yazın ya da yazılmaya değer işler başarın"

Benjamin Franklin

 

{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

En çok arananlar

Powered by BilgiSoft