İl Milli Eğitim Müdüründen Algı Mahallesine ziyaret

İl Milli Eğitim Müdüründen Algı Mahallesine ziyaret
Eklenme : 1.11.2021 14:51:00
Görüntülenme: 629

Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, Menteşe İlçesi Algı Mahallesinde açılan ana sınıfını ve 97 yaşındaki emektar öğretmeni ziyaretle başladı.

İl Müdürü Emre Çay, Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kömürcü, Şube Müdürü Eylen Terzi eşliğinde, Yerkesik İlkokulu bünyesinde 2021/2022 eğitim öğretim yılında tekrar hayata geçirilen Algı Ana Sınıfını ziyaret etti.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Köy Muhtarlığı koordinesinde yeniden kırsal mahallede kazandırılan ana sınıfının öğrenci, öğretmen ve velileriyle bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürü, öğrencilerin yaptığı boyama etkinliğine eşlik ederek onlara çeşitli hediyeler verdi. Öğrencilerin minik elleriyle hazırladıkları çiçekleri alan İl Müdürü, okul öncesi eğitimin çocukların erken dönemde birçok beceri kazanmasında rol oynadığını, bu becerileri doğru kazanan bir çocuğun da ilköğretim ve sonraki eğitim hayatında daha başarılı olacağını belirtti.

5 yaş zorunlu eğitim kapsamına alınıyor

2022 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı'nda 5 yaşın zorunlu eğitim kapsamına alınmasına vurgu yapan İl Milli Eğitim Müdürü, "Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi kapsamında, Türkiye genelinde 3 bin yeni anaokulu yapılacağını ve aynı proje ile 40 bin yeni ana sınıfı açılacağını belirtti. Bu doğrultuda Muğla ilimizde, il ve ilçe bazında okul öncesi derslik ihtiyaçlarının belirlenerek 2021 Kasım-Şubat aylarını içeren dönemde, ana sınıfı açma planlamasına gidileceğini ifade etti.

Okulun genel durumu hakkında köy öğretmeninden ve köy muhtarından bilgi alan İl Müdürü Çay, yapılan özverili çalışmalar için teşekkür ederek okuldan ayrıldı.

Okul ziyareti sonrasında İl Müdürü Çay, Algı Mahallesinde oturan Köy Enstitüsü mezunlarından olan emekli öğretmen Hasan Uçar'ı evinde ziyaret etti. Muğla eğitim ailesinin yaşayan hafızalarından olan 97 yaşındaki emektar öğretmenle gerçekleşen ziyarette, duygusal anlar yaşandı.  Cumhuriyetin ilanından 1 yıl sonra doğan 1924 doğumlu Hasan Uçar, Cumhuriyet döneminden, öğretmenlik hatıralarından, yetiştirdiği öğrencilerden ve tecrübelerinden bahsetti. Ziyaretten dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirten Hasan Uçar'a, teşekkür eden İl Müdürü Çay, emektar öğretmene sağlıklı ve mutlu günler diledi.

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft