Hayati Nizamoğlu

Hayati Nizamoğlu

GÜNDEM
Hayati Nizamoğlu ve diğer yazarlarımızın gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin

Hoş Geldiniz

Eklenme : 7.07.2020 00:00:00
Görüntülenme: 2947

Muğla Valisi Orhan Tavlı'yı daha ziyaret etmedik. Üst düzey yöneticilerin gelir gelmez "Hoş geldiniz" ziyaretiyle boğulmasını doğru bulmuyorum.

Nitekim Vali Tavlı, ilk olarak İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Turizm Müdürlüğü' nü bizzat ziyaret ederek, bilgi aldı. Turizm sezonu ve pandemi konusunda gelişmelere hakim oldu.

Vali Tavlı'nın Çanakkale' de turizme büyük önem verdiğini biliyoruz.

Özellikle Troya Antik Kenti konusunda büyük mesai harcadı. Troya Antik Kenti'nin "Dünya Kültür Mirası" ilan edilmesinde çok emeği var. Ayrıca bu antik kentte müze yapımıyla ve faaliyete geçmesiyle bizzat ilgilenmiş bir isim.

Biz yıllardır, tarıma dayalı organize sanayi bölgesi kurulmasını isteriz. Bir türlü yol alamadık. Vali Tavlı bu konuda da tecrübeli bir yönetici. Ezine'de tarıma dayalı organize sanayi bölgesinin kurulmasını sağladı.

Muğla turizm, tarım, madencilik konusunda iyi bir noktada. Sadece organize olmamız gerekiyor.

Örneğin, Yatağan'daki Stratonieia Antik Kenti başlı başına bir 'Dünya Kültür Mirası.' Birçok defa dile getirdiğim gibi yaklaşık 2500 yıl öncesinde dünyanın ilk borsasının bulunduğu yer.  Vali Tavlı'nın mutlaka ilgisini çekecektir.

Daha önce kalkınmada 2. Derece öncelikli bölge olan Muğla'nın üçüncü veya dördüncü dereceye düşürülmesini beklerken, birinci bölge ilan edildik. İlin sahil kesimi dışındaki halkın ana geçim kaynağı olan tarım ve hayvancılık konusunda atılımlara ihtiyacımız var. Tarımsal sanayinin kurulması gerekiyor.

Çanakkale ve Muğla çok sayıda ortak özelliğe sahip illerdir. Vali Tavlı'nın Çanakkale'deki birikimleri ile Muğla iline büyük hizmetler vereceğine inanıyorum. Başarılar dilerim.

 

ÖNCEKİ yazı
SONRAKİ yazı
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

En çok arananlar

Powered by BilgiSoft