Hüseyin Kocabıyık

Hüseyin Kocabıyık

GÖLGE ADAM
Hüseyin Kocabıyık ve diğer yazarlarımızın gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin

Hem ülkemiz hem Muğla felaketi yaşıyor

Eklenme : 2.08.2021 00:00:00
Görüntülenme: 734

Sevgili okurlarım, Türkiye'nin dört bir yanında yangınla mücadele verilirken Antalya'nın Manavgat İlçesi'nde çıkan yangın ise işler acısı bir hal aldı. Köylülerin evleri, işyerleri, araçları, hayvanları ve ürünleri cayır cayır yanması büyük bir üzüntü yarattı. Hele hele Manavgat'ta orman işçilerimizin yanı sıra iki vatandaşımızın yanan bir evde ölü olarak bulunması bu acıların kat be kat artmasına neden oldu.

Sevgili okurlarım, yine Muğla'mızda da Marmaris'te, Köyceğiz'de, Bodrum'da, Milas'ta aynı görüntüleri ne yazık ki yaşadık. Televizyonlardan bu görüntüleri yüreklerimiz kan ağlayarak izledik. Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün başta olmak üzere Marmaris Belediye Başkanı, Köyceğiz Belediye Başkanı, Bodrum Belediye Başkanı yangın söndürme araçları ile gece gündüz yangın bölgelerinden ayrılmadıkları görüldü.  Marmaris ve Bodrum'da yangın sonrası birkaç otelin bir hayli zarar gördüğü söyleniyor. Ve otellerde bulunan turistler otelleri terk edip memleketlerine döndükleri söylendi.

Sevgili okurlarım, en önemli konulardan birisi ise Köyceğizli bir gencimizin söndürme çalışmalarına katkı sağlamak amacıyla gittiği bölgede alevlerin arasında kaldı. Bu bizim için büyük bir acı oldu. Ülkemiz genelinde büyük yangın olurken, ülkemiz turizmde büyük bir darbe yemiş oldu. Yine Muğla'mız ve ilçelerinde duyarlı vatandaşlarımız ellerinden geldiğince maddi ve manevi yardımda bulundular, bulunmaya da devam ediyorlar. İlçelerde ki parti başkanları, belediye başkanları ve yardım kuruluşları yangınlar için maddi ve manevi yardım toplamasını bildiler. Hele Yatağan'ın Bozüyük Mahallesi'nde kadınlı erkekli çoluk çocuk, Muğla Büyükşehir Belediye aracına ellerinde ne varsa verdiler.

Sevgili okurlarım, Muğla'mızda bulunan turizm ilçelerimiz yangından dolayı büyük bir felakaet yaşadı. En büyük yangın ise Marmaris'in İçmeler, Armutalan, Hisarönü ve birçok yer alevlerden etkilendi. Böylelikle ülkemizde Covid 19 virüsü bir taraftan, sel baskınları bir taraftan, deprem bir taraftan şimdi de orman yangınları olunca bu felaketler inşallah bir daha gelmez der, bu güzelim ormanlarımızı yakanların Allah bin bir belasını versin diyorum sevgili okurlarım.

 

{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

En çok arananlar

Powered by BilgiSoft