Hayrettin Akay güven tazeledi

Hayrettin Akay güven tazeledi
Eklenme : 25.03.2021 13:59:00
Görüntülenme: 1559

Muğla Muhtarlar Derneği Olağan Genel Kurulu İskender Alper Konakaltı Kültür Merkezi Nail Çakırhan toplantı salonunda yapıldı. Tek aday ile gidilen kongrede mevcut başkan Hayrettin Akay, güven tazeledi.

Muhittin Direk

İskender Alper Konakaltı Kültür Merkezi Nail Çakırhan toplantı salonunda yapılan Olagan Genel Kurulu'na Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş ve muhtarlar katıldı.

Olağan Genel Kurul'da konuşan mevcut başkan Hayrettin Akay, "Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Atatürk'ün dediği gibi 'Muhtarlar demokrasinin temel taşıdır'. Vatandaşımızın en küçük bir talebinden ilk aradığı, mahalle ve köylerinde ilk ulaştığı bizleriz. İcra ettiğimiz bizler için kutsal olan çok önemli görevimiz var. Kanunlar ve kurumlara eşit ve aynı zamanda mesafedeyiz. Muğla'mızda da 569 muhtarımız vatandaşlarımız için var gücüyle çalışıyor. Kurulduğumuz günden bu yana tarafsız, ilkeli ve ulaşılabilir hizmet anlayışı ile vatandaşımız için çalıştık. Yeni kurulan dernek olarak elimizden gelenin fazlasını yapmaya çalıştık. Muğla'da büyük bir aileyiz ve vatandaşlarımız için en iyisini yapmaya devam edeceğiz" dedi.

Daha sonra kürsüye gelen Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş ise, "Menteşe ilçemiz de 66 Mahalle muhtarımız ile birlikte çalıştık. Bugüne kadar hiçbir ayrım yapmadan bütçemizin el verdiği ölçüde hizmet etmeye çalışıyoruz" dedi.

Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız, "Muhtarlarımız toplumda aile nasıl temel birey ise Muhtarlarda yönetimimizde önem teşkil ediyor. Asıl yükümüzü çeken sizlersiniz yeni oluşacak yönetim kuruluna şimdiden başarılar diliyorum" diye konuştu.

Konuşmaların ve gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından başkanlık seçimine geçildi.

Tek liste halinde gerçekleşen Genel Kurul'da mevcut başkan Hayrettin Akay güven tazeleyerek görevine kaldığı yerden devam etti.

Olağan Gelen Kurulda Hayrettin Akay'ın yeni yönetimi şu isimlerden oluştu:

"Hasan Ali Baydur, Abdulkadir Bulut, Şükrü Arık, Mehmet Öz, Süleyman Gül, Hasan Altaş."

 

 
YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

En çok arananlar

Powered by BilgiSoft