Hüseyin Kocabıyık

Hüseyin Kocabıyık

GÖLGE ADAM
Hüseyin Kocabıyık ve diğer yazarlarımızın gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin

Hayırsever işadamı Turgut Avcı'yı sonsuzluğa uğurladık

Eklenme : 17.06.2021 00:00:00
Görüntülenme: 977

Sevgili okurlarım, Yatağan'ın tanınmış hayırsever iş adamlarından olan Turgut Avcı, geçtiğimiz ay içerisinde covid virüse yakalanarak evinde birkaç gün kaldıktan sonra ağırlaşınca Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılmıştı. Rahmetli Turgut Avcı, yaklaşık 20 günlük tedavisinin ardından yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Rahmetli Turgut Avcı'nın ölüm haberi Yatağan halkı tarafından büyük üzüntü ile karşılandı. İş adamı Turgut Avcı'nın, sevgili eşi Necmiye Hanımı, gözü gibi sevdiği söylenirdi. Oğlu iş adamı İlker Beyi de işlerin başına getirmişti. Kızları Sunay Hanım ve Raziye Hanıma da ayırım yapmaksızın sevginin en büyüğünü gösterirdi. Kendi adı olan torunu Turgut Avcı'ya daha değişik bir sevgiyle bakardı. Tabi diğer torunlarına da sevgisini ayırmazdı diğer ailelerde olduğu gibi. Rahmetli Turgut Avcı'nın en samimi can dostlarından biri olan uzun yıllar Milas-Ören Termik Santralinde İdare Müdürlüğü görevinde bulunan bugünde emekli olduktan sonra Milas'ta iş adamlığına soyunan Mehmet Altınsoy ile diyalogları çok iyiydi. Öylede olduğu için sayın Altınsoy, Turgut Avcı'nın hastalığı sırasında devamlı yanında bulundu. İşte buda böylesine güzel bir dostluktu.

Sevgili okurlarım, genç yaşta iş adamlığına soyunan sayın Avcı, önceki yıllarda Damperli Kamyoncular Birliği Başkanlığı yapıp yoğun çalışmalar sonrası çok sayıda araç sahibi olmuştu. Fırsat buldukça, arsa ve inşaat işleri ile uğraşırdı. Marmaris'te, Bodrum'da birçok iş yerleri olan Turgut Avcı'nın Ören'de çarşı içinde lüks bir villası bulunmaktadır. Rahmetli iş yapmayı çok severdi ve karşılığını da alırdı. Tabi bu çalışmanın yanı sıra eş ve dostları ile bir araya gelmeyi çok severdi.

Sevgili okurlarım, rahmetli Turgut Avcı, iş hayatını daha büyütüp Türkiye genelinde tanınmış bir firmanın Muğla Traktör Başbayiliğini almıştı. Yatağan girişi ve çıkışında sağlı sollu Hür-Tur tesisleri yapıp bir otel, bir restoran ve Muğla'nın en büyük düğün salonunun yapılmasını sağlamıştı.

Sevgili okurlarım, benim de uzun yıllar can dostum olan Turgut Avcı, arkadaşları ile bir arada olup eğlenmesini bilen bir isimdi. En büyük özelliklerinden biride her gün düzenli giydiği şık kıyafetleri ile dikkatleri çekmesi idi. Geçtiğimiz yıllarda Kavaklıdere İlçesi'nde gerçekleşen yağlı başpehlivan güreşlerinde güreş ağası seçilip belediyeye traktör bağışlamıştı.

Sevgili okurlarım, Turgut Avcı'nın cenaze töreni ise adına yakışır bir şekilde gerçekleşti. Yatağan halkı ve köylülerin akın ettiği cenaze töreninde ilçe protokolünden kaymakam, belediye başkanı, jandarma komutanı, ilçe sağlık müdürü, çok sayıda bürokratın yanı sıra siyasi parti temsilcileri de katılanlar arasında yer aldı. Gerçekleşen cenaze töreninde Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz ile Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir'in, Turgut Avcı'nın anısına güzel konuşmalar yapmaları da dikkati çekti. Rahmetli iş adamı Turgut Avcı cenaze töreninden sonra cenazesi Yatağan'ın Gökpınar Mahallesine götürüldü. Sayın Avcı'nın yıllar önce Gökpınar köylülerin düğün, nişan ve sünnet törenlerini yapabilmesi için köylülere büyük bir düğün salonu hediye etmişti. Köydeki Turgut Avcı Tesislerinin yakınında bulunan aile kabristanlığına defnedildi. Bundan sonra ne olacak. Baba Turgut Avcı'nın sağ kolu olarak bilinen oğlu iş adamı İlker Avcı, yarım kalan işleri daha başarılı bir şekilde devam edecektir. Ve bizlerde bunu başaracağına yürekten inanıyoruz. Bu vesile ile Avcı ailesine başsağlığı diler eski can dostum Turgut Avcı'ya da Allah'tan rahmet dilerim, sevgili okurlarım.

 

{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft