Gültekin Akça

Gültekin Akça

Görüş

Hayallerinin Peşinden Koşan Lider

Eklenme : 24.09.2021 00:00:00
Görüntülenme: 589

Dünyadaki devletler farklı rejimler ve farklı liderler tarafından yönetilmektedir. Her liderin, devletlerinin anayasa ve mevzuatına bağlı kalmak şartı ile farklı bir liderlik tarzı da vardır.

Bu bağlamda bazen devletler, yöneticilerinin görev yaptıkları dönemde ekonomi ve kalkınma yönünden önemli bir ivme yakalarken bazen de yöneticilerinden dolayı ekonomik ve sosyal sıkıntılar yaşamışlardır.

Türkiye Cumhuriyeti de, Atatürk, Menderes, Özal ve Tayyip Erdoğan dönemlerinde çok önemli ekonomik ve siyasi başarılar elde etmiştir. Bu dönemlerdeki başarıların temelinde ise, bu liderlerin ülkesi ve milletinin kalkınması için kurduğu hayali gerçekleştirme noktasındaki çalışmalarıdır.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, siyasete girdiği dönemden itibaren farklı bir siyasi karakter olarak ön plana çıkmıştır. Özellikle İstanbul Belediye Başkanlığı ile beraber devletine ve milletine hizmet etmek ve İstanbul için hayallerini gerçekleştirmek için önemli projelere imza atmıştır.

Her ne kadar İstanbul Belediye Başkanlığındaki başarısı belli odaklarca kıskanılarak siyasetten uzaklaştırılmak istenmiş ise de, Cumhurbaşkanımız milletinin desteği ile yeniden siyasi arenaya çıkmış ve Ak Parti kuruluşundan çok kısa bir süre sonra tek başına iktidar olmuştur.

Yine, iktidar döneminde de önünün kesilmesi için, 27 Nisan E Muhtırasından, Cumhuriyet Mitinglerine, Kapatma Davasından, Gezi olaylarına, Mit krizi ve 17/25 Aralık'tan 15 Temmuz'a kadar birçok proje hayata geçirilmeye çalışılmış ise bunlar da önce Allah'ın izni sonra da milletin ve kendisinin dik duruşu sayesinde bertaraf edilmiştir.

Ak Parti döneminde ulaşımdan alt yapıya, eğitimden sağlığa, ekonomiden sosyal devlet projelerine kadar önemli hizmetler yapılmıştır. Ak Parti "Her Şey Türkiye İçin" dediği gibi "Bundan Sonra Hiçbir Şey Eskisi Gibi Olmayacak" da demiştir.

Bu dönemde hiçbir şey eskisi gibi olmamıştır. Zira, en önemlisi de her on yılda bir darbe yapılan ülkemizde Ak Parti dönemi, darbecilerin yargılama yaptığı değil yargılandığı bir dönem olmuştur.

Cumhurbaşkanımız, Ak Parti hükümetleri ile bugüne kadar ülkemiz ve milletimiz için çok önemli projeleri hayata geçirdiği gibi aynı zamanda dünyada Filistin'den Bosna'ya, Afrika'dan Arakan'a kadar mazlum milletlerin de sesi olmuştur.

Cumhurbaşkanımız özellikle batı dünyasında oluşan ve oluşturulmaya çalışılan Müslüman algısının da yıkılması adına önemli çalışmalar yapmış ve önemli bir duruş sergilemiştir.

Bugün kendisi BM kürsüsünden dünyaya mesaj verirken DÜNYA BEŞTEN BÜYÜKTÜR demektedir. Aslında o, birçok devletin ve liderinin söylemek istediğini söylemektir. Zira, bugün dünyada yaşanan göç, iç çatışma, ekonomik ve sosyal çalkantıların temel sebebi görevini yapamayan ya da yapmak istemeyen BM gibi uluslararası kuruluşlardır.

Bugün Cumhurbaşkanımız, ülkemiz ve milletimiz ile dünyadaki mazlumlar için hayallerinin peşinden koşmaktadır.

"İnsanoğlunun yapacakları, hayal ettikleri ile sınırlıdır"

Arthur C. Clarke

{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

En çok arananlar

Powered by BilgiSoft