Hüseyin Nizamoğlu

Hüseyin Nizamoğlu

NERDE KALMIŞTIK
HüseyinNizamoğlu ve diğer yazarlarımızın gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin

Halkın Oyuna Başvurulmalı

Eklenme : 16.06.2022 00:00:00
Görüntülenme: 304

17 Nisan 1997 Günlü yazımdır.

Alparslan Türkeş'in ölümü dolayısı ile ülkücü hareketin nasıl vefalı olduğunu yetiştiği ocağı unutmadığını gördük. Hatta hayatını istikbalini başka kuruluşlara bağlayan insanlar tanıdık. Ülkenin kaderini daha değişik görüşteki insanlarla birleşerek. Yönlendirenleri gördük.

Bunlardan günün eksi ve artılarını zerinde toplayan bir ünlümüz var. Mehmet Ağar.

Kendisinin ne kadar sıkıntılı günlerde olduğunu biliyoruz. Yarını için nelerin onu beklediği de henüz bilinemiyor. Bu kara tabloyu taze tutmaya çalışan medya var, siyasi partiler var.

Madalyonun ön yüzü oysa çok değişik çok parlak görünüyor. Bir yandan kızının acısı, bir yandan, kendi partisi bakanlıktan uzaklaştırdı. Bir yandan kendi ekip arkadaşlarının az da olsa bazıları kendi can telaşı ile eski amirleri olan Mehmet Ağar için aleyhte olmuşlardır.

Ama öyleleri var ki, imzayı da yetkiyi de emirleri de ben verdim diyenleri de var.

Bütün bunların eğrimi doğrumu diye bir ölçüsü de var. Mehmet Ağar ülkenin neresine giderse, orada yanında Başbakan veya vekili de olsa, alkışlar gösteriler, çığlıklar hep Ağar için yapılıyor. Bu millet Edirne'den Kars'a, Hakkâri'den Muğla'ya kadar bu kararı, bu görüşü nasıl hep beraber benimsedi. Olaylar o kadar ters tepki yaptı ki MHP adaylığı teklif ediliyor. Şayet böyle bir kararı olsa seçilecektir DYP Genel Başkanlığı mı, daha ne gibi halka giden yollar varsa onu bu millet bağrına basacaktır. Ona kim dokundu ise iflah etmiyor.

Ben Erzurumlu vatandaşa sordum. Neden bu kadar candan tezahürat yaptınız bu adam hakkında ne biliyorsunuz?

Bana şunları söyledi.

Her devletin gizli istihbarat teşkilatı, var. Amerika başka ülkelerde ihtilal bile yaptırır. Rusya'nın KGB'si var. Yalnız İslam düşmanlığı için kurulmuştur.

Yahudilerin istihbaratları o kadar güçlü ki; Mısır harbinde telsizleri ile Mısır askerini ters yöne sevk edebilmişlerdir. Yani Arap dilini aynen Mısırlı komutan gibi konuşuyordu.

Bizde de Avrupa'da, Amerika'da elçiliklerimiz Ermeni Asala örgütünce basılıyordu, elçilerimiz öldürülüyordu. Bir gizli güç, zaman içinde bu olayları durdurdu.

Acaba o olayların kökünü kazıyanlar kimlerdir. Amerika'ya bir Türk MİT'i gidecek, elinde mavi pasaport ve değişik isim ünvanlı belgeler gerekmez mi?

Bunu siz vatandaşa sormadan karar verirseniz işte böyle kuyuya attığınız taşı yüz kişi çıkaramaz diyorum.

Hac Konusu

Hac bir defa farz, diğerleri nafiledir. Yani gitmediğim zaman günahı yoktur. Hele ülkede dini istismar konusu tartışılır halde iken 25'incisi gidiyorsa, bu ancak bir kısım fanatik partililere mesaj olur. Haklı olarak tepki alır.

Kurban Derileri

Kurban derileri tamamen ilk kuruluş gayesine döndürülerek Tayyare Cemiyetine verilmeli. Ancak her Kurban ve Ramazan fitresinde kaç savaş uçağı alındığı millete ilan edilmelidir.

T.H.K. Hava Kuvvetleri'nin sivillerle diyaloğu olan kurum haline getirilmelidir. Hayır, için vermeliyiz ama uçak alınmalıdır. Bugünkü hali ve gerisi masaldır. Ata'nın adını bari istismar etmesinler. Günahtır.

Bunları ben değil halkımız istiyor. Diyorum ki, oylarımız diyerek: Mübarek Kurban Bayram'ımızı candan kutlarım.

 

{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

En çok arananlar

Powered by BilgiSoft