Güven Akarken başkanlık için adaylığını açıkladı

Güven Akarken başkanlık için adaylığını açıkladı
Eklenme : 4.01.2022 17:18:00
Görüntülenme: 1276

Cuma günü gerçekleşecek Muğla Yiyecek Maddeleri Yapanlar Ve Satanlar Esnaf Odası Olağan Kongresinde mevcut başkan Güven Akarken, düzenlediği basın açıklamasıyla başkanlık için yeniden aday olduğunu söyledi.  

Kadir Tamer

Açıklamasında görevde bulunduğu süreyi değerlendiren Başkan Akarken, "Bugüne kadar esnafımız için gereken neyse vaat etmeden yaptık. Esnaflarımız için bir anaokulu yapmak istiyorduk. Eşimin benimle çalışması nedeni ile çocuklarım un çuvallarının üzerinde büyüdü. Esnaf çocuklarının biraz daha rahata kavuşabilmesi amacıyla kar amacı gözetmeyen bir anaokulunu yapmak istiyorduk. Ancak pandemi nedeni ile bu dönem bunu gerçekleştiremedik. Önümüzdeki dönem en büyük projem esnaf çocuklarının yararlanabileceği, kar amacı gütmeyen bir anaokulunu yapmak. Çünkü çocuklar bizim geleceğimiz, umudumuz. Onlara yapılan yatırım en iyi yatırımdır" dedi.

Başkanlık görevini 3 dönemden bu yana sürdürdüğünü kaydeden Güven Akarken açıklamasına şöyle devam etti:

"Geçmiş yıllarda yaptığımız hizmetleri değerlendirirsek, yönetime geldiğimiz 3 dönem öncesi odamızı 18 bin 500 lira borç ile devraldık. Herhangi bir geliri olmayan, hizmet yapmakta zorlanan bir noktada görevi aldık ve o dönem gelen tebrik çiçeklerini satarak personel maaşlarını ödediğimiz bir süreçten bugünlere geldik. Bugün geldiğimiz konum itibari ile odamızın kendisine ait yaklaşık 2 milyon lira değerinde ofisi bulunuyor. Hizmet aracımız var, bankada paramız bulunuyor, herhangi bir borcumuz yok. Esnafımızın mutlu olduğu kendini evinde, ailesinin anında hissettiği bir odamız var. Önümüzdeki dönemde de esnafımızın isteği ve desteği ile buradan adaylığımı açıklıyorum. Bizim arkamızda öne Allah'ımız sonra da esnafımız var. Sırtımızı herhangi bir yere dayamıyoruz. Halkımız ve esnafımız bizi destekliyor. Yaptığımız mücadele ve başarılarımız ortadadır.  Özellikle pandemi döneminde binlerce litre dezenfektan ve binlerce maskeyi ücretsiz dağıttık. Bu zor günlerde esnafımızın yanında olduk. Bu dönemde 25 esnafımızın çocuğuna aylık 300 lira burs veriyoruz. İnşallah önümüzdeki dönem biz bu sayıyı arttırmak istiyoruz. Yaptıklarımız ile beraber yeni dönemde de oluşturacağımız genç ve çalışkan bir yönetim kurulu ile önümüzdeki döneme merhaba demek istiyoruz." 

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft