Gençler yazarlarla buluşmaya devam ediyor

Gençler yazarlarla buluşmaya devam ediyor
Eklenme : 25.02.2021 15:02:00
Görüntülenme: 1254

Muğla Şehit Altuğ Pek Anadolu Lisesi salgın günlerinde düzenli okumalarına 'Gençler Yazarlarla Buluşuyor' etkinlikler ile devam ediyor.

Kadir Tamer

8 yıldır yürütülen bu etkinlik okul içinde bir projeye dönüştürülerek daha kapsamlı bir planlama online üzerinden devam ediyor.

Gençlerin okudukları kitapların yazarları ile bir araya gelmekten, onların hem yazarlık yolculuklarını dinlemekten hem de okudukları eseri yazarının yorumuyla değerlendirmekten ve elde ettikleri kazanımları çok değerli bulduğunu kaydeden Okul Müdürü Gürhan Karabacak, "Müdür yardımcımız Ayla Özcan ve Edebiyat Öğretmenimiz İsmail Zorba ile yürüttüğümüz bu proje kapsamında birçok yazarla öğrencilerimizi bir araya getirmekten ve bu söyleşilerin öğrencilerimiz üzerindeki çok kıymetli katkıları görmekten mutluluk duyuyoruz. Öğrencilerimizin bu projeye gösterdikleri ilgi ve katkı bizim için çok değerli. Her biri ile onur duyuyoruz" dedi.

Edebiyat öğretmeni İsmail Zorba ise, "Bu proje ile öğrencilerimizin kendilerini ifade etmedeki ve yazma alanındaki becerilerini geliştirmede gösterdikleri başarıdan mutluluk duyuyorum. Bu etkinlikte yıllardır yer alan öğrencilerimizde bu değişimleri fazlasıyla görüyorum. Gençlerin yazarlar ile bir araya gelmesi onların ufkunu açmakla kalmıyor, okuma alanında motivasyonu arttırıyor" dedi.

Muğla Şehit Altuğ Pek Anadolu Lisesi Gençler Yazarlarla Buluşuyor projesinin bu yılki konukları yazarlar Misli Baydoğan ve Erhan Genç de bu gençlerle yaptıkları söyleşilerden inanılmaz dönüşler aldıklarını ve gençlerin her birine hayranlık ve sevgi duyduklarını belirttiler. Gençler Yazarlarla Buluşuyor projesi ile bu söyleşiler Mart ve Nisan aylarında da devam edileceği öğrenildi.

 

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft