Hüseyin Kocabıyık

Hüseyin Kocabıyık

GÖLGE ADAM
Hüseyin Kocabıyık ve diğer yazarlarımızın gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin

Memleket Partisi Çarşamba günü ilk kongresini gerçekleştirecek

Eklenme : 30.08.2021 00:00:00
Görüntülenme: 521

Sevgili okurlarım, Muğla'nın tanınmış isimlerinden İbrahim Şimşek, il genelinde sosyal kişiliği ile tanınan değerli bir şahsiyettir. Muğla'nın sevilen sayılan ailelerinden biri olan İbrahim Şimşek, bundan kısa bir süre önce Muharrem İnce'nin kurduğu Memleket  Partisi Muğla kurucu İl Başkanlığı görevine getirilmişti.

Çarşamba günü yapılacak olan Olağanüstü kongrede İbrahim Şimşek'in il başkanlığı için tek aday olarak çıkacağı söyleniyor. Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Muğla'da araştırmaları sonrası güçlü bir isim olan İbrahim Şimşek'i il başkanlığına getirmişti. Sayın Şimşek, Muğla genelinde 1993 yılından bu yana emlak ofisi ve otomotiv sektöründe çalışmalarını sürürmüş ve adı başarılı bir iş adamı olarak anılmakta.

Sevgili okurlarım, Çarşamba günü gerçekleşecek olan Memleket Partisi İl Kongresinde CHP'nin eski kurmaylarından kongreye kimlerin geleceği merak konusu. Memleket Partisi Muğla İl Başkanlığına tek aday olarak çıkması beklenen İbrahim Şimşek'in yönetiminde kurucu yönetim kurulu üyelerinin hepsinin yeniden listede yer aldığı söylenilmekte. Kongre için Ankara'dan Memleket Partisi Genel Sekreteri'nin divan başkanı olarak Muğla'ya geleceği söylendi.

Sevgili okurlarım, Memleket Partisi İl Başkanı İbrahim Şimşek'in kongre için çok heyecanlı olduğu gibi kongre salonunun güzel olması için yoğun bir çalışma içinde olduğu da dile getiriliyor.       

Memleket hareketi olarak başlayıp 17 Mayıs 2021 tarihinde İçişleri Bakanlığına verilen dilekçe ile resmi olarak kurulan Memleket Partisi Türkiye genelinde kısa bir sürede hızlı bir şekilde teşkilatlanmasını tamamlamış. Bu süreçte Muğla'nın tanınmış siyasetçisi İbrahim Şimşek Muğla Kurucu İl Başkanı olarak görevlendirilmiş. İbrahim Şimşek Muğla'daki örgütlenme sürecinde hiç zorlanmadan il ve ilçe yönetimlerini oluşturmuş. Şimdi de 01 Eylül tarihinde Memleket Partisi Muğla 1.Olağan kongresini yapacaklar. Kurucu kadrolardan başka bir yönetim olacağını sanmıyorum. Çünkü gördüğüm kadarı ile İbrahim başkanın il ve ilçe yönetimleri seçkin ve düzgün kadrolardan oluşuyor.

Gazeteci kimliğimle Muğla genelinde edindiğim bilgilere göre de Memleket Partisi ilerleyen günlerde Muğla Siyasetine büyük bir imza atacak gibi duruyor sevgili okurlarım.

 

{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft