Gültekin Akça

Gültekin Akça

Görüş

Fotoğraf Karesinin Düşündürdükleri

Eklenme : 8.04.2022 00:28:00
Görüntülenme: 742

Geçen haftaki yazımda Rusya/Ukrayna heyetlerinin İstanbul Dolmabahçe Sarayı'ndaki barış görüşmeleri sırasında Sayın Cumhurbaşkanımızın salona girişi sırasında ayakta karşılamalarını kaleme almış ve bu karede; Duruş, itibar, temsil ve güven ve en önemlisi de Türkiye'nin olduğunu belirtmiştim.
Hafta sonu Pazar günü Muğla Atatürk Stadyumunda oynanan Muğlaspor-Bornova Yeşilovaspor maçı sonrası verilen fotoğraf karesi de henüz ligde kalınması kesinleşmeden sevinç pozları verilmesi sebebi ile Muğla kamuoyunda tartışma konusu oldu.
Zira, Muğlaspor'un hedefleri büyük olmalıdır. Hedefi ligde kalmak değil, şampiyon olup bir üst lige çıkmak olmalıdır.
Muğlalıların ciddi destek verdiği ve takımın ligde kalması açısından çok önemli olan bu maçta Muğlaspor zor da olsa galip geldi. Stadyumda, protokol tribünün de oldukça kalabalıktı.     Bu maç sonun da Muğlaspor ligde kalmayı garantileyemedi, sadece o hafta itibari ile ligde kalmayı garantiledi. Oysa, önümüzde oynanması gereken bir maç daha var. Bu maçı kazanmamız durumunda ise sıralamada Yatağanspor'un puanı bizden fazla olduğundan play/off maçı oynayacağız. İşte bu sebeple de maç sonu görüntüler sosyal medyada tartışmalara neden oldu.
Temsil ettikleri ilin ismini taşıyan spor kulüpleri diğer spor kulüplerine göre daha fazla taraftar grubuna sahip olduğu gibi daha birleştirici bir rol oynamışlardır. Bu takımların başında da Muğlaspor gelmektedir. Muğlaspor'un bu birleştirici rolüne ve gücüne geçmiş yıllarda birçok kez şahit olduk.
Muğlaspor uzun zamandır ciddi ekonomik sıkıntı yaşamaktadır. Ancak, özellikle de birkaç sezondur yönetimsel ve ekonomik sıkıntılar ile kısmen de buna bağlı sportif başarısızlıklar taraftarı mutsuz etmektedir. Kulüp yönetimleri kongre dönemindeki vaatler yerine getirilmediği için genellikle yalnız bırakılmakta ve tüm ekonomik yük yönetimlerin üzerinde kalmaktadır.
Muğla ilinin adını taşıması sebebi ile Muğla ilinde yaşayan her kesimin ve öncelikle de Muğla'daki kurum, kuruluş ve yerel yönetimlerin kulübe sahip çıkması gerekmektedir. Tabi ki bu sahip çıkma sadece maça gelme şeklinde olmamalıdır. Taraftar maça gelerek destek olurken kurum ve kuruluşların ise kulübe maddi katkı sağlanması adına çalışmalar yapması gerekmektedir.
Bunun yanında belediye başkanlarının kongre dönemlerinde birleştirici ve güçlü bir yönetim oluşması adına sorumluluk ve inisiyatif almaları gerekmektedir. Oysa, geçen yıl kongre öncesindeki birkaç başarısız deneme dışında bu noktada yeterince başarılı olunamadığı söylenebilir.
Esasen, geçen haftaki maçın Muğlaspor adına galibiyetle bitmesi hepimizi sevindirdi. Galip gelinen maçtan sonra sevinmek ise yöneticisinden taraftarına herkesin hakkıdır. Ancak, takımımızın önünde daha iki maç var. Bu nedenle Muğlaspor'un her zamankinden çok daha fazla maddi/manevi desteğe ihtiyacı bulunmaktadır.
Bu sebeple de, bu mutluluk pozundan sonra son iki maç için yönetime ve takımımıza destek verelim ve önce ligde kalmanın mutluluğunu yaşadıktan sonra daha sonra da gelecek sezon şampiyonluğa oynayacak bir takım oluşturmak için hep birlikte çalışalım.
Bir araya gelmek başlangıçtır, bir arada durabilmek ilerlemedir, birlikte çalışmak başarıdır.
Henry Ford

{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft