Hüseyin Kocabıyık

Hüseyin Kocabıyık

GÖLGE ADAM
Hüseyin Kocabıyık ve diğer yazarlarımızın gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin

Eski Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık'ın fotoğrafı hâlâ belediyede asılı

Eklenme : 8.04.2021 00:00:00
Görüntülenme: 386

Sevgili okurlarım, bilindiği üzere Yatağan'ın önceki CHP'li Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, vefat etmiş cenazesi ise sağcı solcu demeden tarihi bir kalabalık ile virüs yasağı olmasına rağmen belediye sarayı önünden ve CHP ilçe binası önünden kalabalık tarafından kaldırılmış, cenazesi defnedilmişti.

Sevgili okurlarım, rahmetli eski Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, ilçe geneli ve köylerde bir iz bırakmış olacak ki hâlâ adı yapmış olduğu iyilik ve güzellikler ile anılıyor. Bunun bir örneği de Hasan Haşmet Işık 20 yıl CHP Belediye Başkanlığı yapmasına rağmen, Yatağan'ın AK Partili Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, cenazenin kaldırıldığı törende sanki kendisinin bir yakınıymış gibi ilgilenmesi oldu.

Sevgili okurlarım, Yatağan'ın Ak Partili Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, Başkan Işık'a bir jest daha yapıp belediye sarayı önüne dev bir fotoğraf posteri astırmıştı. Sayın Işık'ın bu fotoğrafı aradan aylar geçmesine rağmen halen belediye sarayında asılı olarak durmakta. Buradan gelip geçen vatandaşlar ise hakikaten Haşmet Başkanımız büyük bir adamdı diye konuştuklarını söyleyebilirim.

Sevgili okurlarım, son olarak eski Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, yapmış olduğu 20 yıllık belediye başkanlığı döneminde parti ayrımı yapmaksızın her kesimle iç içeydi. En önemli özelliklerinden biri de fakir fukaranın yanında olup bu ailelere de maddi ve manevi yardımda bulunan bir belediye başkanıydı. Ve sayın Işık bundan sonra da böyle tanınacak sevgili okurlarım.

 

{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft