Eray Çiçek'ten online basın açıklaması

Eray Çiçek'ten online basın açıklaması
Eklenme : 21.12.2020 14:57:00
Görüntülenme: 2396

Ak Parti Menteşe İlçe Başkanı Eray Çiçek, Covid 19 salgını nedeni ile internet üzerinden online olarak bir basın açıklaması düzenledi. 

Çiçek açıklamasında, 7. Olağan Kongrenin ardından Menteşe İlçe Teşkilatının yeniden yapılanma çalışmaları ile Gençlik Kolları Kongresinşin yapıldığını ve Gençlik Kolları Başkanı ve yönetim kurulunun görevine başladığını belirterek, "Kadın kolları başkanımız ise görevine başlamış ancak salgın tedbirleri nedeniyle kongremiz ileriki bir tarihe ertelenmiştir. Kadın kollarımızın yönetim kurulunun oluşturulması ile ilgili çalışmalar devam etmektedir. İlçe teşkilatımız olarak mahalle başkanlarımızda yüzde 60 oranında değişikliğe gitme kararı aldık. Bazı mahallelere yeni atamalar yapılmış ve yetki belgeleri verilmiştir. Bu bağlamda atamasını gerçekleştirdiğimiz Mahalle Başkanları ve mahalleleri şöyledir: Karamehmet Mahallesi- Dursun Güllü, Çiftlik Mahallesi- Ali Atım, Yaraş Mahallesi-Ömer Çoban, Düğerek Mahallesi -Soner Çam. Bu noktada AK partimize önceki dönem hizmet etmiş hala hizmet etmeye devam eden ve yeni hizmet edecek olan tüm neferlerimize seslenmek isterim ki bu kutlu davada pes etmek yoktur, kolektif bir anlayışla topyekûn bir mücadele vardır. Teşkilat olarak mahalle başkanlarımızdan ricamız yönetimlerini oluştururken ufku geniş, heyecanlı, iletişime açık, içinde bulunduğumuz teknoloji çağına uygun olarak iletişim teknolojilerine hâkim, okuyan ve araştıran arkadaşlara öncelik vermeleridir. Yeniden yapılanma çalışmalarımızın yüzde 100 tamamlanmasıyla birlikte çalışmalarımızı daha da etkin hale getireceğiz. 2023 vizyonu çerçevesinde "Menteşe'de iktidar" parolasıyla çıktığımız bu kutlu dava yürüyüşünde inşallah başarılı olacağız. Bu kutlu zaferi inşallah Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a hediye edeceğiz" dedi. .

Açıklamasında Akbük ve Özlüce'deki fosil alanına ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Çiçek şunları söyledi:

"Akbük plajının MUÇEV tarafından işletilmesi hususunda geçtiğimiz aylarda kamuoyuna bir takım açıklamalarda bulunmuştuk. Konuya ilişkin güncel bilgileri de halkımızla paylaşmak isterim. Akbük plajının MUÇEV tarafından işletilmesine ilişkin tahliye işlemleri başlamış bulunmakla birlikte Akbük plajının MUÇEV dışında ikinci şahısların işletmesi söz konu değildir. Özlüce Mahallemizde bulunan fosil alanında kazı çalışmalarının başlatılması noktasında Ankara'da Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü Sayın Gökhan Yazgı ile bir araya gelerek girişimlerde bulunmuştuk. Bu girişimlerimizin ardından bölgede incelemeler başlatılmakla birlikte kazı çalışmaları için harekete geçilmiştir. İklim şartları nedeniyle kazılar bahar aylarında başlayacaktır."

Açıklamasında su konusuna da değinen Çiçek, "Tüm dünyayı etkisi altına alan ve güzel Menteşemizin de şimdiden etkilerini şiddetli bir şekilde hissetmeye başladığı su krizine ilişkin birkaç hususa değinmek istiyorum. Küresel iklim krizi, aşırı nüfus artışı ve kaynakların yanlış kullanımı nedenleriyle tüm dünyada bir su kıtlığı problemi yaşanmaktadır. Ve çok daha radikal bir şey söylemek istiyorum. Su krizi eğer önlem alınmazsa covid-19 küresel salgınından çok büyük bir problem olarak karşımızda durmaktadır. Kaldı ki covid-19 bir anda kendini göstermekle birlikte su krizi yavaş yavaş artarak kendini göstermektedir. Etkin bir su yönetim planına ihtiyacımız vardır. Maalesef Menteşemiz daha şimdiden su krizinin etkilerini hissetmeye başlamıştır. Ve Menteşemizin karşı karşıya kaldığı bu krizin müsebbibi "Muğla Büyükşehir Belediyesi ve MUSKİ" dir. 2011 yılında 41 ülke su sıkıntısı yaşamıştır; bunların 10'unda yenilenebilir temiz su kaynakları tükenmek üzeredir ve artık alternatif kaynakları kullanmak zorundadırlar. Artan kuraklık ve çölleşme nedeniyle bu trendler daha da kötüye gitmektedir. 2050 yılına kadar, her dört insandan en az birinin, sık sık yaşanan su sıkıntısından etkileneceği tahmin edilmektedir. 2030 yılına kadar herkesin güvenli ve erişilebilir içme suyuna kavuşmasını sağlamak için, altyapıya yatırım yapmak, sıhhi tesisleri inşa etmek ve her düzeyde hijyeni teşvik etmek zorundayız. Maalesef Muğla Büyükşehir Belediyesi ve MUSKİ tüm dünyayı bekleyen su krizine karşı herhangi bir önlem alamadığı gibi herhangi bir proje de geliştirmemiştir. AK Parti olarak tüm dünyayı bekleyen su krizinin bilicinde olup daha önceden projelendirdiğimiz Menteşemizin içme suyu problemini çözerek 2050 yılına kadar su ihtiyacını karşılayacak "Muğla Sandras İçme Suyu Projesi" ihale edilmesi ile ilgili destekleri Sayın Bakanımız Bekir Pakdemirli'den aldık. İnşallah proje Ocak ayında ihale edilecektir.  İnşallah 2023 yılına kadar bu projenin sonuçlandırılması konusunda Ankara'daki gelişmeleri hassasiyetle takip ediyor olacağız" diye konuştu.

Kadına şiddet ve insan hakları ihlalleri konusunda açıklamalarda bulunan Çiçek, şunları söyledi:

"Yakın zamanda kadın bireylerimize yönelik gündemi sarsan haberler hepimizi derinden üzmüştür. İnsan onurunu hiçe sayan etik yoksunu böylesi davranışlar hem Türkiye hem Türk siyaseti için kara bir lekedir. Medeni bir toplum her şeyden önce insan hak ve özgürlüklerini cinsiyet farkı gözetmeksizin içselleştirmiş bireylerden meydan gelen bir toplumdur. Türkiye'nin yakın zamanda muasır medeniyetlerin üzerine çıkmaya yönelik sergilediği başarılı eylemelerine gölge düşüren böylesi davranışların hala toplumumuzda kendini göstermesi, toplumsal yapımızda hâlâ bir takım patolojik kesimlerin bulunduğu anlamına gelmektedir. Bu noktada belirtmek isterim ki ahlak bir kültür problemidir. Ahlak toplumdan topluma değişebileceği gibi aynı topluma mensup bireyler arasında da farklılık gösterebilir. Bize düşen ise evrensel etikten beslenen kolektif bir bilinç yaratmaktır. Bu noktada yapılması gereken, başta sosyologlarımız ve psikologlarımız olmak üzere insan bilimleri alanında yetkin insan kaynaklarımızı bu patolojilerin teşhis ve tedavisi noktasında harekete geçirerek, hedeflediğimiz güzel ahlaklı bir toplum inşasına sebebiyet verecek radikal politikaları geliştirmek ve uygulamak olacaktır. Dahası belirtmek isterim ki; bizim bu konudaki anlayışımız sadece bir parti politikası olmayıp, yüce dinimizin kadına vermiş olduğu değer çerçevesinde tamamen insanlık gereği bir duruştur. Bilakis bu konuyla bizler, sadece kadın bağlamında değil, insana ve insanlığa karşı yapılan şiddet ve zulüm ile ülkemizde ve dünyada topyekûn mücadele eden bir anlayışa sahibiz.  Başta kadınlarımız, çocuklarımız ve tüm insanlığa yönelen taciz, tecavüz, flört şiddeti, nefret söylemi gibi şiddetin her türlü formuna karşı mücadelemiz teşkilatımızın radikal kararlarında kendini gösterecektir." 

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft