Emekli savcı dolandırıcıların kurbanı oldu

Emekli savcı dolandırıcıların kurbanı oldu
Eklenme : 25.09.2020 13:02:00
Görüntülenme: 2435

Muğla'nın Datça İlçesi'nde yaşayan bir emekli savcı kendilerini telefonda savcı ve polis olarak tanıtan dolandırıcılara 380 bin lirasını kaptırdı. Emekli savcının dolandırıldığını anladıktan sonra yaptığı ihbarın ardından Muğla Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık ve Dolandırıcılık Amirliği ekipleri tarafından parayı teslim alan şüpheli 2 saat içinde yakalanarak gözaltına alındı.

Kadir Tamer

Edinilen bilgiye göre, Datça İlçesi'nde yaşayan ve bir süre önce emekli olan bir savcıyı telefonla arayıp savcı ve polis olarak tanıtan kişiler, savcının isminin bir FETÖ soruşturmasına karıştığını, devam eden operasyon için kendilerine yardımcı olmalarını istedi.  Yaklaşık 1 hafta boyunca emekli savcıyı telefonla arayan dolandırıcılar, savcıyı ikna ederek bankada bulunan parasını çekmesini ve Datça'da kendisine yönlendirecekleri kişiye teslim etmesini istedi. Telefonda kendilerini savcı ve polis olarak tanıtan kişilerin talimatı üzerine bankaya giden emekli savcı hesabında bulunan 380 bin lirayı çekerek, dolandırıcıların buluşma noktası olarak belirlediği bölgeye gitti. Bir süre aracında bekleyen savcı yanına gelen ve kendisi polis olarak tanıtan kişiye içinde 380 bin lira bulunan parayı teslim etti.

Eşi dolandırıldığını söyledi

Bankadan çektiği parayı dolandırıcılara teslim ettikten sonra evine gelen emekli savcı yaşadıklarını eşine anlattı. Eşinin dolandırıldığını söylemesi üzerine akşam saatlerinde emekli savcı durumu polise bildirdi. İhbar üzerine harekete geçen emniyet güçleri parayı teslim alan şüphelinin yakalanması için harekete geçti. Muğla Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık ve Dolandırıcılık Grup Amirliği ekipleri Datça'dan çıkan ticari taksileri takip altına aldı. Şüphelinin il merkezi olan Menteşe İlçesi'nde bulunan otogarda önlem alan ekipler emekli savcının verdiği eşkâle uyan şüpheliyi tespit etti.

Otogardan Şanlıurfa'ya gitmek için bilet alan şüpheli otogarda bulunan polisler tarafından yanındaki para dolu çanta ile gözaltına alındı.

Dolandırıcılıktan sabıkası var

Emekli savcıdan parayı aldıktan sonra 2 saat gibi kısa sürede yakalanan ve isminin A.U. olduğu öğrenilen şüphelinin 4 ayrı dolandırıcılık suçundan sabıkası olduğu öğrenildi. Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirilen ve ifadesi alınan şüpheli daha sonra polis ekipleri tarafından hakim karşısına çıkarılmak üzere Datça Adliyesi'ne götürüldü. Bu arada şüpheli ile birlikte çanta içerisinde ele geçirilen 380 bin liranın emekli savcıya teslim edildiği öğrenildi.  

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft