Hüseyin Kocabıyık

Hüseyin Kocabıyık

GÖLGE ADAM
Hüseyin Kocabıyık ve diğer yazarlarımızın gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin

Emekli öğretmen Fehmi Özsoy'un on parmağında on hüner var

Eklenme : 24.06.2021 00:00:00
Görüntülenme: 426

Sevgili okurlarım, Muğla'nın köklü ailelerinden olup aynı zamanda bir ağa çocuğu olan Yatağan'ın eski belediye başkanlarından rahmetli Nevzat Özsoy'un oğlu emekli öğretmen Fehmi Özsoy, aile terbiyesinden mi bilinmez, başta ailesi olmak üzere her kesime karşı sevgi ve saygı gösteren bir isimdir. Tabi bu sevgi ve saygının karşılığını da her zaman alır.

Sevgili okurlarım, uzun bir süre önce öğretmenlikten emekliye ayrılan Fehmi Özsoy, sosyal yönlülüğü ile tanındığı için birçok cemiyetlerde görev almış saygın bir dostumuzdur. Sayın Fehmi Özsoy, bir süre Yatağan ADD Başkanlığını başarı ile yürütmüş ve çok sayıda vatandaşın takdirini kazanmış değerli bir öğretmendir.

Sevgili okurlarım, sayın Özsoy, Yatağan CHP yönetiminde bulunmuş daha sonrada CHP Muğla İl yönetiminde bulunmuş bir değerdir. Yatağan'da herhangi bir açılış olsun, yani bütün törenlerde okumuş olduğu güzel şiirleri topluluğa renk veren bir dostumuzdur.

İlçe genelindeki tüm açılışlarda, resmi açılışlarda olsun, esnafların kurdele kesme töreninde olsun mutlaka emekli öğretmen Fehmi Özsoy'a ricada bulunurlar ve o topluluk oradan mutlulukla ayrılır. Nedeni de topluma hitabı çok iyi olduğu için güzel konuşmaları ve okuduğu şiirlerle herkesi mutlu eder. Sayın Özsoy, Yatağan'da 'Şiir Babası' olarak bilinir.

Sevgili okurlarım, emekli öğretmen Fehmi Özsoy dostumuz vatandaşlara karşı yakın davranışı, büyüğünü küçüğünü bilmesi ve sevgi saygı göstermesi ilçe genelinde dilden dile dolaşmaktadır. Bu nedenle bende sevgili dostum emekli öğretmen Fehmi Özsoy'u bu başarılı çalışmalarımdan dolayı kutladığımı söylemek istiyorum, sevgili okurlarım.

 

{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft