E Twinning kalite ödülleri sahiplerini buldu

E Twinning kalite ödülleri sahiplerini buldu
Eklenme : 16.06.2022 12:08:00
Görüntülenme: 466


Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (YEĞİTEK) tarafından yürütülmekte olan  "eTwinning" faaliyetleri kapsamında, Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketi alan öğretmen ve kurum yöneticilerine yönelik ödül töreni düzenlendi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen törene; İl Millî Eğitim Müdürü Emre Çay, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Serap Aksel, Hasan Arslan, ilçe millî eğitim müdürleri, okul yöneticileri ve öğretmenlerkatıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'mızın okunması ile başlayan program, eTwinning Muğla tanıtım videosu ile devam etti. Ardından İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay tarafından açılış konuşması gerçekleştirildi. İl Müdürü Emre Çay, "Geçtiğimiz yılda 338 olan ulusal ve Avrupa kalite etiketi sayısının bu yıl 896'ya çıkarak yaklaşık üç katı oranda bir artış göstermesi, ilimizdeki eğitim ortamlarının iyileştirilmesi ve ekip ruhuyla yürütülen eğitim öğretim faaliyetlerinin güzel bir yansıması olduğunu düşünüyoruz. Öğrencilerimizin iyi okul ikliminde eğitim almaları için ilçe müdürlerimizle, okul liderlerimiz ve siz değerli meslektaşlarımızla birlikte uyum içerisinde, huzur içerisinde, motivasyon odaklı bir çalışma ortamı sağlamaya çalıştık. Bir öğretim yılını sizlerin sayesinde güzel bir şekilde tamamlıyoruz." dedi.

Yerel, ulusal ve uluslararası projelerde Muğla olarak çok başarılı çalışmalar gerçekleştirildiğini, çok yol kat edildiğini belirten İl Müdürü Emre Çay "Heyecanlı, dinamik ve özverili bir eğitim kadrosuyla baş başa olduğumu biliyorum. Eğitime alternatif bakış açısı getiren siz değerli meslektaşlarımın vizyonerliğinde yeni başarılara imza atmaya devam edeceğiz. Sağ olun var olun iyi ki varsınız." Diye konuştu.  

Program, Muğla Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin mini bir konseri ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi öğrencilerinin zeybek gösterisi ile devam etti. Ardından ilimizden Ulusal Kalite Etiketi ve Avrupa Kalite Etiketi alan okul yöneticileri ve öğretmenlere sertifikaları; İl Müdürü Emre Çay, il müdür yardımcıları ve ilçe milli eğitim müdürleri tarafından takdim edildi. Ödül töreni toplu fotoğraf çekiminin ardından, öğretmenlerin yıl boyunca yürütmüş olduğu eTwinning projelerinden oluşan ürünlerin sergilendiği fuaye alanının gezilmesiyle son buldu.

 

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft