Düğerek ve Ortaköy Mahallelerine doğalgaz müjdesi

Düğerek ve Ortaköy Mahallelerine doğalgaz müjdesi
Eklenme : 19.04.2021 15:33:00
Görüntülenme: 2610

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan,  "Düğerek ve Ortaköy mahallelerimizde yaşayan hemşerilerimizi doğalgaza kavuşturuyoruz" dedi.

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Menteşe İlçe Başkanı Eray Çiçek, Akmercan Muğla Doğalgaz Bölge Müdürü Serdar Kaplanoğlu ve Düğerek Mahalle Muhtarı Mehmet Ortayol ile birlikte doğalgaz temel atma törenine katıldı.

Milletvekili Gökcan, yaptığı açıklamada;  "Yaptığımız girişimler sonrasında Menteşe İlçe Merkezimize en yakın yer olan Düğerek Mahallemizde doğalgaz çalışmalarına başlandı" diyerek, "Düğerek'li hemşerilerimize doğalgazı getirecek olan hatta, ilk kazmayı hep birlikte vurduk. Sevgili hemşerilerimize hayırlı ve uğurlu olsun" ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz günlerde Yatağan ve Kavaklıdere ilçelerinin doğal gazla buluştuğunu hatırlatan Gökcan;  "Sevgili hemşerilerimizi temiz ve hayatımızı kolaylaştıran enerji kaynağı olan doğalgazla buluşturmanın haklı gurur ve sevincini yaşıyoruz. Muğla'mızı doğalgazla buluşturmaya devam ediyoruz. Milas İlçemize doğalgaz verilmesi için de çalışmalarımız sürüyor"  dedi.

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

"Menteşe ilçemizde bugüne kadar 30.251 konuta doğalgaz bağlandı. Hedefimiz 2021 yılı içinde bu sayıyı 34.500 konuta çıkartmaktır. 2021 yılında Düğerek Mahallemizde 28 bin 315 metre boru imalatı yapılarak, 560 haneye doğalgazın ulaştırılması planlanıyor. Düğerek Mahallemizde toplam 1.450 konuta doğalgaz verilecektir. Düğerek'te imalatı yapılan çelik doğalgaz borusu Ortaköy'ün ana caddesinden geçirilerek Ortaköy mahallemize de 2022 yılı içinde doğalgaz verilmesi planlanmıştır. Bu yatırımımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın ve Sayın Enerji Bakanımızın destekleri ve Akmercan firmasının çalışmaları sonucunda hayata geçirilmektedir. Milletvekili Gökcan, enerjiden ulaşıma, eğitimden sağlığa, altyapıdan çevreye, gençlik ve spordan kültür ve turizme kadar her alanda Muğla'ya yatırımlara devam ettiklerine işaret ederek; "Yeni plan, proje ve yatırımların da takipçisiyiz. Bu vesile ile Sayın Cumhurbaşkanımıza ve tüm bakanlarımıza teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyorum" ifadelerine yer verdi."

Tören sonrasında; Menteşe AK Parti İlçe Başkanı Eray Çiçek katkılarından dolayı Milletvekili Gökcan'a teşekkür etti.  Düğerek Mahalle Muhtarı Mehmet Ortayol  da doğalgaz yatırımları sürecindeki destekleri için Milletvekili Gökcan'a teşekkür plaketi takdim etti.


YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft