Dolandırıcılık çetesi Muğla polisinden kaçamadı

Dolandırıcılık çetesi Muğla polisinden kaçamadı
Eklenme : 22.10.2021 10:56:00
Görüntülenme: 764

Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde kendilerini savcı-polis olarak tanıtan ve 80 yaşındaki yaşlı adamın 9,5 kilo altınını alarak dolandıran 2 şüpheli ile yaşlı bir kadını dolandırmak isteyen 2 şüpheli olmak üzere toplam 4 şüpheli Muğla polisi tarafından yakalandı. Şüpheliler ifade işlemlerinin tamamlanmasının ardından hakim karşısına çıkarılmak üzere adliyeye sevk edildi.

Kadir Tamer

Edinilen bilgiye göre, Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde yaşayan 80 yaşındaki İ.C.'yi telefon ile arayan şüpheliler kendilerini savcı ve polis olarak tanıttılar. Telefondaki dolandırıcılar terör operasyonunda kendisinin ve yakınlarının isimlerini geçtiğini belirterek kendilerine yardımcı olmalarını istediler. Şüphelilerin taleplerini kabul eden İ.C. evinde bulunan altınları kendisini dolandırmak isteyen kişilere vermeyi kabul etti.

Muğla'ya seyyar satıcı kılığında gelmişler

İ.C.'nin bu sözü üzerine dolandırıcılar ile bağlantısı bulunan 2 kişi Adana'dan Muğla'ya geldi. Şüphelilerin Muğla'ya gelişlerinde kendilerini seyyar satıcı olarak kamufle ettikleri, Marmaris'e geldikten sonra yaşlı adamın evine giderek evde bulunan yaklaşık 9,5 kiloluk altını alarak Muğla'dan ayrıldıkları öğrenildi.

Oğlu sordu dolandırıldığını anladı

Olayın üzerinden birkaç gün geçtikten sonra İ.C.'nin oğlunun babasına altınları sorduğunda 'Altınları polise incelenmesi için verdim' demesiyle yaşlı adamın dolandırıldığı ortaya çıktı. Bunun üzerine yaşlı adam ve yakınları durumu polise bildirdi.

Görüntüler tek tek incelendi

İhbar üzerine Muğla Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri şüphelilerin yakalanması amacıyla çalışmalara başladı. 80 yaşındaki İ.C.'den şüphelilerin eşkâllerini alan ekipler yaşlı adamın evinin bulunduğu bölgede ki güvenlik kamera görüntülerini incelemeye başladı. Yapılan incelemeler sonunda yaşlı adamdan altınları almaya gelen kişilerin A.Ç. ve H.B. olduğu tespit edildi. Şüphelilerin Adana'dan geldikleri altınları teslim aldıktan sonra tekrar aynı ile geri döndükleri tespit edildi. Çalışmaların tamamlanmasının ardından iki şüpheli Adana'da polis tarafından düzenlenen operasyonla yakalanarak gözaltına alındı.

Aynı şebekenin elemanları bu kez suçüstü yakalandı

Bu arada polis ekipleri şüphelileri tespit ettiği sırada gözaltına alınan A.Ç. ve H.B. ile bağlantısı bulunan 2 kişinin Marmaris'te yaşlı bir kadını aynı yöntemler ile dolandırmak üzere olduğunu tespit etti. Bunun üzerine harekete geçen ekipler Marmaris'te bir yaşlı kadından 300 bin liralık ziynet eşyasını almak üzere olan M.K. ve İ.A. polis tarafından suçüstü yakalandı.

Canan Karatay'ıda dolandırmış

Suçüstü yakalanan şüphelilerden M.K.'nın 2013 yılında ünlü diyetisyen Canan Kartay'ı 50 bin dolar ve 10 bin TL dolandıran şüpheliler arasında olduğu öğrenildi. Muğla Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'nde ifadeleri alınan 4 şüpheli hakim karşısına çıkarılmak üzere sabah saatlerinde adliyeye sevk edildi.

 

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft