Gültekin Akça

Gültekin Akça

Görüş

Diyarbakır Anneleri

Eklenme : 30.07.2021 00:00:00
Görüntülenme: 1088

Emperyalist ülkeler özellikle 21. yüzyıldan itibaren terör örgütlerini maşa olarak kullanmaya başlamışlardır. Türkiye de, 1984 yılından beri emperyalist ülkelerin maşa olarak kullandığı ve desteklediği PKK terör örgütü ile mücadele etmektedir.

Bu mücadelede ülke olarak birçok şehit verip birçok asker ve polisimiz de gazi olduğu gibi yine ciddi sivil can kaybı da yaşandı. Ayrıca, ülke olarak ciddi bir ekonomik külfeti de çektik ve çekmeye de devam etmekteyiz.

Terörle, sadece askeri değil, başkaca boyutlarda da mücadele edilmesi gerektiği bir gerçektir. Bu bağlamda özellikle Ak Parti döneminde çok önemli adımlar atılmıştır. Türkiye terörle mücadele de özellikle FETÖ'cülerin ordu ve emniyet içinden tasfiyesinden sonra ciddi bir askeri başarı yakalamıştır.

Zira, "hırsız evin içinde olursa kapı kilit tutmaz" sözü bunun en güzel örneğidir. Evin içindeki hırsız yakalanmış ve tasfiye edilmiştir. Ülke olarak bunun faydalarını görmüş ve görmeye devam etmekteyiz.

Annelik, dinimizde ve kültürümüzde kutsal kabul edilmiştir. Peygamberimiz hadislerinde, "Cennet anaların ayaklarının altındadır" demiştir. Bu hadis-i şerif dinimizin anneye verdiği önemin en güzel ifadesidir. Yine, örf ve adetlerimizde, gelenek ve göreneklerimizde de ana/annelik önemli bir değere sahiptir.

İşte bu sebeple de, çocukları PKK tarafından dağa kaçırılan çocukların, annelerinin Diyarbakır'da HDP binası önünde başlattıkları ve devam eden eylemleri PKK terörüne karşı önemli başkaldırıdır ve önemli bir kırılma noktası da oluşturmuştur.

PKK terörü yıllardan bu yana ülkemizin en önemli sorunudur. PKK'nın ülkemizden sorun olarak ortadan kalkması hem ülkenin birlik ve beraberliği hem de ekonomik kalkınması açısından önemlidir.

Bu nedenle de Diyarbakır Annelerinin PKK'ya başkaldırısını hepimiz desteklemeliyiz. Ancak, bu güne kadar ülke genelinden ve özellikle birkaç siyasi parti dışında diğer siyasi partilerden yeterince destek gördüklerini söylemek mümkün değildir. Seçildikten sonra HDP'yi ziyaret için Diyarbakır'a gidenlerin Diyarbakır Annelerini görmezden gelmeleri manidardır.

Her şehit cenazesinde, yaşanan terör eylemi üzerinden Cumhurbaşkanımızı ve hükümeti hedef alanlar PKK terörüne önemli bir toplumsal tepki ve başkaldırı olan ve toplumsal bir kırılma yaratan Diyarbakır Annelerine destek olmamaları düşündürücüdür. Oysa, gerek şahıs ve gerekse kurum ve kuruluşlar olarak Diyarbakır Annelerine yapılacak destek hem onlara moral olacak hem de PKK'ya toplumsal bir başkaldırı olacaktır.

Bu bağlamda Cumhurbaşkanımızın Diyarbakır'da Diyarbakır annelerini ziyareti çok önemlidir.

Ülke olarak her olayı siyaset üzerinden okumayı bırakıp ortak sorunlarımıza ortak çözümler noktasında birlikte hareket etmeliyiz.

"Uzaktan cesur olmak kolaydır"

Demosten

 

{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

En çok arananlar

Powered by BilgiSoft