Demokrat Parti'de Eroğlu dönemi

Demokrat Parti'de Eroğlu dönemi
Eklenme : 28.07.2022 17:47:00
Görüntülenme: 1412

Demokrat Parti Muğla İl Başkanlığı kongresi Genel Başkan Gültekin Uysal'ın katılımı ile Gazi Mustafa Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleşti. İki liste halinde gidilen seçimde üyelerden 144 oy alan Erdal Eroğlu seçimi kazanan taraf oldu. Kongrede konuşma yapan DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, "Korkutulmak istenen bir milletin adına, umudun adına haykırmak mecburiyetindeyiz. Haykıracağız" dedi.

Muhittin Direk

Gazi Mustafa Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleşen İl başkanlığı kongresine DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, DP Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, siyasi partilerin temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Mevcut Başkan İsmet Köse'nin aday olmadığı kongrede parti teşkilatında çeşitli kademelerde görev alan Abdullah Eskihisarlı ile Fethiye'den Erdal Eroğlu başkanlık için yarıştılar.

Buhranı yaşıyoruz

Kongrede konuşan DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, Türkiye'nin buhranlı bir dönemden geçtiğini belirterek, "Türkiye'de yaşanan hadiselerin olayların yanlışların, usulsüzlüklerin, yolsuzlukların kalbinden tutarak kaldırmamız gereken yerden gündeyiz. Aslında adı konmamış bir buhranı, çöküşü yaşıyoruz. Sistematik çöküşle muhatap olmuş milletin felaketini konuşmak mecburiyetindeyiz. Dörtnala bir felakete giden Türkiye portresi ile karşı karşıyayız. Öyle büyük dertler yaşıyoruz ki bırakınız yarınları, on yılları, bırakınız orta ve uzun vadeyi. Bugün milyonlarca insanımız, açlıkla imtihan edilir hale gelmiş. Ara ara sendikalar açlık sınırları belirliyor. Gerçi bugün var olan bir çalışma bakanımız var. Ona da itiraz ediyor. Yıllarca o sendikalara danışmanlık yapmış bir akademisyen hürriyetiyle Türk-İş'in açıkladığı açlık oranlarının gerçeği yansıtmadığını milletimizin bu seviyelerde olmadığını bakan olunca iddia eder hale gelmiş. Biz insanımızın açlık sınırını biliyoruz ama bu gözü doymazların tokluk sınırını bilmiyoruz" dedi.

Umudun adına haykıracağız

DP Genel Başkanı Gültekin Uysal konuşmasına şöyle devam etti:

"İktidar olmadan evvel bir lokma bir hırka giyenler, bugün şan şatafattan bahsederek, bu ülkenin bu devletin yüceleceği kanaati içerisindeler. Onlara buradan hatırlatmak isterim. Yedi düvele karşı etmiş, dayatılan sevri yırtıp atmış, Mustafa Kemal'in 16 Mayıs 1919'da İstanbul'dan Anadolu'ya taşıdığı irade ve cesaretle beraber onun önderliğinde bütün milli güç unsurlarını ortaya koyarak bu savaşı kazanmış bir millet bugün de aynı ıstırabı yaşayan önündeki lider kadroları olsun bunlar zaten konuşmaz. Ama milletimizde şunu görüyor, 'bir yüzükle başladım' diyerek 'bundan başka servetim yoktur' diyenlerin nasıl milyar dolarların içerisinde bu millete caka sattığını görüyor. Bunları konuştuk, konuşacağız. Susturulmak istenen bir milletin sesi olmak adına konuşacağız. Vicdanları köreltilmek istenen bir milletin sesi olmak adına konuşmak mecburiyetindeyiz. Korkutulmak istenen bir milletin adına, umudun adına haykırmak mecburiyetindeyiz. Haykıracağız. Yeni bir Cumhuriyet kuruyorlar kendi akıllarınca. Onun kurucu travması 15 Temmuz, kurucu lideri de ekonomist Erdoğan. Dünya lideri, ümmetin lideri güya. Birleşmiş Milletler kürsülerinde haykırıp kapalı kapılar ardında nasıl teslim olduğunu görüyorsunuz. Öyle yaralı hale geldiler ki uluslararası alanda şahsi zafiyetleri dolayısıyla bu milletin menfaatlerini satmaktan hiçbir beyis duymuyorlar. Hiçbir beyis. Tek dertleri var, Türkiye Cumhuriyeti'nin mahkemeler ile yüz yüze gelmemek."

İki liste yarıştı

Konuşmaların ardından iki liste halinde gidilen İl Başkanlığı seçimine geçildi. 311 delegeden 277 delegenin oy kullandığı seçimde adaylardan Erdal Eroğlu 144 oy alarak başkanlık seçimini kazanan isim olurken rakibi Abdullah Eskihisarlı 131 oy aldı. Üyelerin oyu ile Muğla İl Başkanlığı seçimini kazanan Erdal Eroğlu'nun yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

"Ayten Arslan, Neşat Tirimoğulları, Soner Öztürk, zafer Atilla, Süleyman Uçarcı, Celal Zehir, Akın Özcan, Osman Arıcı, Oktay Yönter, Ersöz Işık, Nihat İnbat, Alp Erdoğan, Mustafa Üntanır, Cüneyt Hafız, Hamdi Sarı, Mustafa Kemal Kaya, Halit Tunay, Süleyman Camızcıoğlu, Fatih Güler, Halil Güldür."

 

 

 

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

En çok arananlar

Powered by BilgiSoft