Covid-19 testi pozitif çıktı eğlence mekanında yakalandı

Covid-19 testi pozitif çıktı eğlence mekanında yakalandı
Eklenme : 28.07.2021 12:08:00
Görüntülenme: 1748

Muğla'nın Menteşe İlçesi'nde yaşayan, geçtiğimiz günlerde covid testi pozitif çıkan ve evinde karantinada bulunması gereken bir kişi eğlence mekânından çıkarken Menteşe İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerinin denetiminde yakalandı.

Kadir Tamer

Edinilen bilgiye göre, Muğla'nın Menteşe İlçesi'nde yaşayan 26 yaşındaki T.Ç.'nin geçtiğimiz günlerde yaptırdığı covid 19 testi pozitif çıktı. Bunun üzerine T.Ç. evinde karantina altına alındı.

Polisin denetiminde yakalandı

Evinde karantina altında bulunması gereken T.Ç. kuralları hiçe sayarak evinden çıktı ve gece saatlerinde Kötekli Mahallesi'nde bulunan bir eğlence mekanına gitti. Bir süre eğlence mekanında kalan T.Ç. buradan çıktığı esnada Menteşe İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerin denetimine takıldı. Eğlence mekanı önünde kimlik bilgilerini kontrol eden polis ekipleri T.Ç.'nin evinde karantina altında olması gerektiği bilgisine ulaştı. Karantina kurallarını ihlal ettiği gerekçesi ile T.Ç. polis ekipleri tarafından alınarak Şahidi Kız Öğrenci Yurdu'na götürüldü. T.Ç.'nin karantinası bitene kadar yurtta gözetim altında tutulacağı öğrenilirken polis tarafından hakkında karantina kurallarını ihlal ettiği gerekçesi ile işlem başlatıldı. 

İş yeri sahibine para cezası

Bu arada T.Ç.'nin gittiği işletmenin sahibine HES Kodu uygulaması kontrolü yapmadığı gerekçesi ile Menteşe İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından idari para cezası uygulandığı öğrenildi.  


YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft