Hüseyin Kocabıyık

Hüseyin Kocabıyık

GÖLGE ADAM
Hüseyin Kocabıyık ve diğer yazarlarımızın gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin

Çine'nin medarı iftarı ve simgesi olan Arıcıoğlu Ev Böreklerinin sahibi Ergül Arıcı Hanım

Eklenme : 6.06.2022 00:00:00
Görüntülenme: 477

Sevgili okurlarım, her zaman Muğla ve ilçelerinden olup bitenlerle ilgili yazılarım var. Bugünde Çine halkının yakinen tanıdığı meşhur Arıcıoğlu Ev Börekleri İmalathanesi ve işyerinin sahibi olan Ergül Arıcı hanımefendi ile ilgili sizlere bilgi vermek istiyorum.  Arıcıoğlu Ev Börekleri İmalathanesi ve işyerinin sahibi olan Ergül Arıcı hanımefendi uzun yıllardan bu yana ailecek başarı üstüne başarı elde etmişler. Çine'nin ana caddesi üzerinde lüks ve leziz ev böreklerinin bulunduğu işyerinde oğulları Mehmet ve Hasan Arıcı ve gelini Ayşegül Arıcı organizasyonunda Çine'nin yüz akı olarak biliniyorlar.

Sevgili okurlarım, Arıcıoğlu Ev Böreklerinin sahibi iş kadını Ergül Arıcı hanım Çine'de uzun yıllar esnaflık yaptığı için iş yerine gelen müşterilerine ilgi göstermesi ve birde güler yüzlülüğünden dolayı iş yeri dolup taşmakta. Çine'de Ergül hanımın lakabı 'abla' olarak anılmakta ve adı güzellikler içinde geçmekte. Çine'nin işlek ana caddesi üzerinde lüks bir işyeri olan Arıcı ailesi anne ve babadan almış oldukları terbiyeden mi bilinmez, müşterilere karşı sevgi ve saygının en güzelini gösteriyorlar. Mehmet Arıcı, Hasan Arıcı işyerinin organizasyonuyla ilgilenirken dışarıdan gelen sipariş telefonlarına zor bakabiliyorlar. Mehmet Arıcı'nın sevimli eşi Ayşegül Arıcı hanımın ise işyerinin organizasyonunu yaptığı gibi parasal işleri de üstlendiği görülüyor.   

Sevgili okurlarım, Çine'nin meşhur Arıcıoğlu Ev Börekleri ilçenin haricinde internet vasıtasıyla birçok ile börek gönderilebiliyor. Tabi temiz ve leziz olduğu için tercih edilen bir işyeri olarak biliniyor. Muğla'dan Aydın ve İzmir'e, İzmir'den Aydın ve Muğla'ya gelen araçların çoğunluğu ana cadde üzerinde bulunan Arıcıoğlu Ev Böreklerine uğramadan yollarına devam etmiyorlar. Yani anlayacağınız Çine'de ki Arıcıoğlu ev börekleri Çine'nin yüz akı olarak bilinmekte. Bizde bu güzel işyerini gördüğümüzde bir oturalım dedik, evet yedik içtik ama bu kadar kalabalık olmasına rağmen temiz servis ve leziz börek yediğimizi hissedebildik. Bu güzel işyerinin sahibi Ergül Arıcı Hanım, "Biz uzun yıllardan bu yana bu mesleği yürütüyoruz.  Müessesimizin tercih edilişinin nedeni temiz servis ve leziz böreklerimizdir. Tabi işyerimizi de lüks bir işyeri haline getirdik. Buda bizim için ayrı bir güzellik" diye konuştu sevgili okurlarım.

 

 

 

 

 

 

 

{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft