Hüseyin Kocabıyık

Hüseyin Kocabıyık

GÖLGE ADAM
Hüseyin Kocabıyık ve diğer yazarlarımızın gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin

CHP'de Büyükşehir adayı kim olacak?

Eklenme : 2.12.2021 00:00:00
Görüntülenme: 673

Sevgili okurlarım, bilindiği üzere öncelikle genel seçimler yapılacak, tabi yapılacak olan bu genel seçimlerin ne zaman olacağı belli değil. Arkasından da yerel seçimler yapılacak. Yerel seçimlerde Büyükşehir Belediye Başkanlığı için mevcut CHP'li Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün'ün bu konuda herhangi bir konuşma yapmadığı görülüyor. Yani 'ben Büyükşehir adayıyım' diye konuşmadı.

Sevgili okurlarım, hal böyle olunca uzunca bir zamandan yana Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat'ın CHP'den Büyükşehir'den başkan adayı olacakmış gibi seçim çalışmalarını sürdürdüğü görülüyor. Sayın Tokat'ta 'ben Büyükşehir'e adayım' demese de etrafındaki CHP'liler Muhammet Tokat'ın başkanlığa aday olacağını dile getiriyorlar. Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat'ın 'ben adayım' dememesinin altında Osman Gürün'den herhangi bir ses çıkmamasından kaynaklandığı söyleniyor. Yani sayın Gürün, ben tekrar adayım diyebilir. Bunu da önümüzdeki yıllarda yapılacak seçimde görebiliriz.

Sevgili okurlarım, bilindiği üzere bundan önceki yerel seçimlerde başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere birçok ilçelerin CHP'li belediye başkanları büyük darbeler almış ve oyları da bir hayli azalmıştı. Hatta bazı ilçelerde CHP Belediye Başkanlığını kaybetmişti. Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş'ünde Büyükşehir'e aday olabileceği söyleniyor. Ancak bu konuda partililer olur veya olmaz diye bir seslenişte bulunmuyorlar. Tabi CHP'de bu isimlerin haricinde Büyükşehir Belediye Meclis üyelerinin yanı sıra, parti teşkilatından, kurum ve kuruluşlarında olsun birçok CHP'linin gönlünde Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı yattığı biliniyor. Tabi kararı yine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu verecek.

Sevgili okurlarım son söz olarak Muğla il genelinde ki CHP'nin kurmaylarına sesleniyorum. Aklınızı başınıza alın. Önceki yapılan yerel seçimlerde almış olduğunuz yenilgileri hatırlayın. Şimdi seçim kazanmanın tam zamanı. Çünkü seçmen halinden memnun değil. Seçmene karşı biraz daha yakın davranmanızda fayda var diyorum sevgili okurlarım.

 

{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

En çok arananlar

Powered by BilgiSoft