Hüseyin Kocabıyık

Hüseyin Kocabıyık

GÖLGE ADAM
Hüseyin Kocabıyık ve diğer yazarlarımızın gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin

Bugünün hayat pahalılığını ve enflasyonu yarının iktidarı çözebilecek mi?

Eklenme : 9.06.2022 00:00:00
Görüntülenme: 462

Sevgili okurlarım, Türkiye'de olduğu gibi Muğla'da da gündem geçim sıkıntısı ve enflasyon. Tabi bundan önceki yazılarımda yazdığım gibi Maliye Bakanı dolar ve Avro'ya bundan sonra yerinde saydıracağız demesine rağmen 13-14 lira olan dolar 17.20'lere çıktı. Tabi Avroda'da yükseliş hızla devam ediyor. Ne olacak bu halimiz.

Sevgili okurlarım, çoğu televizyon kanallarında anket şirketleri tarafından gerçekleştirilen anketlerde şöyle bir durum var. Ak Parti oy kaybetmeye devam ediyor. Nedeni de belli. Sevgili okurlarım, Vatandaşın geçim sıkıntısı, köylülerin sebze ve meyveleri satamamasından dolayı perişan olması, yani anlayacağınız hükümet oy kaybetmeye devam ediyor. CHP'ye gelince. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı olabilmek için elinden geldiğince bir şeyler yapmaya çalışsa da oyları hala yerinde sayıyor. CHP seçmeninin kafası karışık. Cumhurbaşkanlığı seçimi için bazıları Kılıçdaroğlu, bazıları Ekrem İmamoğlu, bazıları Mansur Yavaş diye konuşsalar da CHP'nin oylarında bir belirsizlik olduğu açıkça görülebiliyor. Tabi bu netleşmeden CHP'de kimin aday olacağı belirsizliği devam ediyor.

Sevgili okurlarım, İYİ Parti'ye gelince uzunca bir zamandan bu yana Türkiye genelinde başlayan Meral Akşener rüzgarı tam hızıyla devam ediyor. Sayın Akşener'in gezilerinde seçmen tarafından aşırı bir ilgi görmesi de partinin ve Akşener'in oylarının hızla arttığının göstergesi. Çünkü İYİ Parti'nın oyları geçtiğimiz yıl içinde yüzde 8 bandındayken son yapılan anketlerde yüzde 20'lere ulaştığı görüldü. Hal böyle olunca kararsız seçmenin İYİ Parti'den yana tercih kullanmaya başladığını söyleyebilirim.

Sevgili okurlarım, Ak Parti ve MHP, Kılıçdaroğlu'na 'Sen Cumhurbaşkanı adayımısın açıkla' diye konuşuyorlar ama herhalde muhalefetin adayının kim olacağını öğrenmek için bir süre daha beklememiz gerekecek. Ancak 6'lı muhalefet grubunun önümüzdeki günlerde Cumhurbaşkanı adayını artık açıklamasında fayda var. Çünkü seçmenin kafası karışık ne yapacağını bilemiyor.

Sevgili okurlarım, hal böyle olunca iyi hoşta muhalefet partisi iktidar olduğunu kabul edelim, AK Parti iktidarının vermiş olduğu zararı nasıl ortadan kaldıracak. Yazımın başında da söylediğim gibi enflasyon bir taraftan, geçim sıkıntısı bir taraftan, yarınlarımızın durumunun daha karanlık olacağına inanıyorum. Onun için hangi parti iktidar olursa olsun yarınlarımız bugünlerden daha kötü olacak. İnşallah ülkemizde ki ekonomik sıkıntı bu görüşüm gibi olmaz da yeni kurulacak hükümet bu zorluklar altından kalkar da iyi günler görürüz sevgili okurlarım.

 

{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft